فوق لیسانس در ایتالیا

فوق لیسانس در ایتالیا

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر فو لیسانس کشور ایتالیا را برای این دوره خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند بصورت کاملا رایگان و یا ارزان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است.

دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. اگر شما بخواهید به زبان ایتالیایی تحصیل کنید ارائه مدرک زبان ایتالیایی و اگر بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید ارائه مدرک زبان IELTS الزامیست.

دوره فوق لیسانس در ایتالیا دو ساله و شامل ۱۲۰ واحد درسی است و برای تمام کردن این واحدها مدت زمان مشخصی تعیین نشده .

با توجه به رتبه بندی خوب دانشگاه های ایتالیا در سطح جهانی ، دوره فوق لیسانس ، پرطرفدارترین دوره تحصیلی در ایتالیا ست. از دیگر مزایای تحصیل در این مقطع امکان اخذ بورسیه تحصیلی میباشد که شامل دریافت کمک هزینه تحصیلی سالانه ۲۲۰۰-۵۵۰۰ یورو ، تخفیف در شهریه تا %۹۰ ، تخفیف در خوابگاه است و اگر شما دارای رزومه تحصیلی قوی باشید امکان دریافت بورسیه ۱۰۴۰ یورو ماهیانه دارید.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد.

نکته مهم: تمامی دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری ایتالیا،با ارایه مدارک مالی مناسب امکان دریافت بورسیه استانی ایتالیا تاسقف ۵۲۰۰ یورو در سال وبرخورداری از خوابگاه و کارت غذای رایگان را خواهند داشت.

Share