دوره کارگاه آموزشی غرب‌شناسی برگزار می‌شود

مجموعه  آموزش - دوره و محصولات آموزشی / آموزش عمومیارسال شده در   07 آبان 1390-29 October 2011بازدید 1726
دوره کارگاه آموزشی غرب‌شناسی برگزار می‌شود
اولین دوره کارگاه آموزشی غرب‌شناسی در دانشگاه علوم‌اسلامی رضوی

کانون مطالعات راهبردی غرب‌شناسی دانشگاه علوم‌اسلامی رضوی از امروز اولین دوره کارگاه آموزشی غرب‌شناسی را ويژه دانشجویان و طلاب این دانشگاه برگزار می‌کند.
حسین رضايی در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در مشهد، از برگزاري اولین دوره کارگاه آموزشی غرب شناسی به همت کانون مطالعات راهبردی غرب شناسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی ويژه دانشجویان و طلاب این دانشگاه خبر داد.
وي هدف از برگزاری اولین دوره کارگاه آموزشی غرب شناسی را  آشنایی طلاب و دانشجویان با مبانی تمدن مدرن و شناخت دسیسه های دشمنان در عرصه جنگ نرم و حرکت در راستای منویات و مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر آگاهی قشر جوان، بویژه طلاب و دانشجویان از شرایط و اندیشه های حاکم بر جهان امروز بیان کرد.
مسئول کانون مطالعات راهبردی غرب شناسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مباحث این کارگاه را در چهار محور اصلی چیستی و چرایی مطالعات غرب شناسی، ضرورت توجه و اهتمام دانشجویان به جریانات و مطالعات غرب شناسی، تحلیل مولفه های شکل گیری تمدن مدرن، ارائه تاثیرات مدرنیته به مبانی و فرهنگ دین اسلام و نسبت گفتمان انقلاب و غرب مدرن عنوان کرد.
رضایی افزود: در چیستی و چرایی مطالعات غرب شناسی، برای آشنایی و مطالعات بیشتر دانشجویان در ابتدای دوره منابع مهم شامل کتب، نشریات تخصصی، محصولات صوتی و تصویری و پایگاه های تخصصی اینترنتی مرتبط با مباحث غرب شناسی به شرکت کنندگان معرفی مي شود و تا حد امکان در قالب نمایشگاه در اختیارشان قرار خواهد گرفت.
وي ادامه داد: در این دوره به مولفه های شکل گیری تمدن مدرن به صورت تحلیلی پرداخته خواهد شد که از جمله آنها می توان به بررسی تاریخ تمدن غرب با تاکید بر تحولات رنسانس، تفکر و فرهنگ حاکم بر مدرنیته، بحران مدرنیته، آشنایی با مکاتب فلسفی و سیاسی غرب مدرن از جمله لیبرالیسم، اومانیسم و سکولاریسم اشاره کرد.
مسئول کانون مطالعات راهبردی غرب شناسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: برای شناخت تاثیرات مدرنیته با مبانی و فرهنگ دین اسلام نیز در این کارگاه مطالب مهمی ارائه خواهد شد که پس از آشنایی اجمالی شرکت کنندگان با مبانی کلی حاکم بر تمدن مدرن، به بررسی نسبت اسلام و تجدد، علم و دین، دین و تکنولوژی، رسانه دینی و دین رسانه اي، دین و نظام طبیعت، معماری اسلامی و معماری مدرن، طب اسلامی و طب مدرن پرداخته می شود.
رضایی با اشاره به  نسبت گفتمان انقلاب و غرب مدرن خاطرنشان کرد: در آخرین محور این کارگاه به تحلیل مبانی و اندیشه های انقلاب اسلامی و نسبت آن با تفکرات اومانیستی حاکم بر مدیریت جهان پرداخته می شود که شامل مباحث جهان در آستانه ظهور با تاکید بر مباحث غرب و مهدویت، ادبیات انقلابی و بیداری جهانی و نقش روحانیت و انقلاب در حکومت جهانی است.
وی با بیان اینکه اندیشه های یهود روح حاکم بر تمدن مدرن است، خاطرنشان کرد: ضروری است با تحلیل اندیشه ها و تاریخ تمدن غرب و یهود، به وابستگی و ارتباط مدرنیته و تفکرات یهود بپردازیم.
مسئول کانون مطالعات راهبردی غرب شناسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: شناخت مبانی اندیشه یهود و مولفه ها و لوازم شعار نظم نوین جهانی و تفکرات فراماسونری و مقایسه آن با مدیریت، سیاست، اخلاق، اقتصاد و فرهنگ مدرنیته برای شناخت و تحلیل مباحث غرب شناسی برای همه نخبگان فکری، فرهنگی و سیاسی ضروری است که در این راستا نیز مطالب و مقالاتی به شرکت کنندگان این کارگاه ها ارائه خواهد شد.
رضایی گفت: همچنین برای ارتقاي سطح علمی شرکت کنندگان در دوره، جزوات و بروشورهایی از استادان و منابع مهم در موضوعات مختلف مباحث غرب شناسی به دانشجویان ارائه خواهد شد و دانشجویان علاقه مند به مباحث غرب شناسی می توانند به دفتر کانون مطالعات راهبردی غرب شناسی مراجعه، و فرم ثبت نام را تکمیل كنند.
وی اظهار داشت: افتتاحیه این نشست ها امروز با حضور داوود حیدری، معاون پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می شود.دوره آموزشی،غرب‌شناسی،کارگاه آموزشی

آموزش نرم افزار های آماری SPSS , Smart PLS , LISREL نگارش مقاله و آمار

تور آموزشی 4 روزه دوره های MSP و اکسل و Word

حضور ۳۰ نفر از وکلا و کارشناسان حقوقی کشور در دوره آموزشی پیشرفته- HCLA -لاهه

کارگاه روش‌شناسی پژوهش در حوزه قرآن و سلامت معنوی برگزار می‌شود

چگونه مقاله ISI بنویسیم

شروع دوره های اکسل (از مقدماتی تا حرفه ای) و اصول مذاکره از 20 خرداد - با تخفیفات ویژه

تقویم آموزشی خرداد 95 موسسه توسعه - با تخفیفات ویژه

کارگاه های رایگان کارراهه تحصیلی و شغلی، کیفیت و پروژه مورخ 10 و 11 تیر

دوره های مهندسی فروش و اصول مذاکره موسسه توسعه - شروع از 23 اردیبهشت

کارگاه مقاله نویسی ISI

کارگاه آنلاین آموزش مقاله نویسی ISI و روش های های apply در دانشگاه های خارج از کشور

ثبت نام در مجموعه دوره های اکسل موسسه توسعه ( مقدماتی حرفه ای و پیشرفته )

کتابخانه مجازی ایران

برگزاری دوره آموزشی تربیت پژوهشگر - ویژه علوم انسانی

دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه

اخبار روزنامه ها