تولید ماده دارو اولیه با گیاهان دارویی

مجموعه  فرصت های سرمایه گذاری / اخبار سرمایه گذاریارسال شده در   10 تیر 1392-01 July 2013بازدید 1604تولید ماده اولیه دارو با گیاهان دارویی
اخیرا پژوهشگران مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهید بهشتی با کشت و تولید استاندارد 6 نوع گیاه دارویی اقدام به تولید فرمولاسیون ماده اولیه دارویی کردند. 

فرزان نجفی- مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشکلات جهانی و کشور در زمینه تامین دارو و تهیه مواد اولیه دارویی استاندارد، گفت: از این رو درصدد شدیم تا با اجرای تحقیقاتی در زمینه گیاهان دارویی اقدام به تولید مواد اولیه دارویی کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا اقدام به تولید کشت و گیاهان دارویی مطابق با استانداردهای جهانی کردیم و در حال حاضر 50 هکتار کشت و تولید گیاهان دارویی را با استانداردهای جهانی ایجاد کردیم.

نجفی فاز اول اجرای این پروژه را تولید مواد اولیه دارویی دانست و خاطر نشان کرد: فاز دوم این پروژه تحقیقاتی طراحی و تولید فرمولاسیون دارو است که کارهای تخقیقاتی آن در بخش تحقیق و توسعه پژوهشگاه گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی در حال انجام است.

مجری طرح با اشار به جزئیات فاز اول طرح تحقیقاتی تولید داروهای گیاهی، یادآور شد: در این طرح موفق به تولید و کشت 6 نوع گیاهان دارویی نعنا فلفلی، به لیمو، پنیرک، ترخون، بادرنجبویه و مریم گلی بر اساس استانداردهای جهانی ‌شدیم.

نجفی از صادرات این محصولات خبر داد و اضافه کرد: توانستیم 800 هزار یورو قرار داد با شرکت‌های آلمانی برای صدور این محصولات منعقد کنیم.

تولید ماده دارو اولیه با گیاهان دارویی تولید ماده دارو اولیه با دارویی تولید ماده دارو اولیه با گیاهان
اخبار روزنامه ها