ارزش بازار سرمايه ايران برای امسال 2 برابر شد

مجموعه  فرصت های سرمایه گذاری / اخبار سرمایه گذاریارسال شده در   28 آذر 1392-19 December 2013بازدید 1733ارزش بازار سرمايه ايران برای امسال 2 برابر شد
رئیس سازمان بورس با اشاره به مهاجرت سرمایه‌های سرگردان از بازار سکه، ارز و مسکن به بازار بورس و سرمایه، اعلام کرد: در سال‌جاری ارزش بازار سرمایه ایران دو برابر شده و به 530 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از مهر، علی صالح آبادی در همایش قهرمانان صنعت و اقتصاد ایران با اشاره به افزایش ارزش بازار سرمایه ایران، گفت: ارزش بازار سرمایه ایران از ابتدای سالجاری تاکنون به بیش از 530 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه ارزش بازار سرمایه از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است، تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته ارزش بازار سرمایه حدود 220 هزار میلیارد تومان بوده است.
وی همچنین با یادآوری اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ارزش معاملات بازار سرمایه کشور حدود 100 هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در مدت مشابه سال گذشته ارزش معاملات بازار سرمایه حدود 20 هزار میلیارد تومان بوده در این بخش رشدی حدود 5 برابری را تجربه می کنیم.
صالح آبادی از انجام بیش از 12 میلیون معامله در بازار سرمایه از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و افزود: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تعداد معاملات تنها سه میلیون دفعه بوده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 70 درصد ارزش معاملات بازار سرمایه ایران توسط سهامداران حقیقی انجام می‌گیرد.، بیان کرد: این آمارها حاکی از آن است که در مجموع بازار سرمایه موفق به جذب سرمایه‌های سرگردان شده است.
رئیس سازمان بورس با تاکید بر اینکه در سالجاری سرمایه‌های سرگردان به جای بازار سکه، دلار، ارز و مسکن جذب بازار بورس و سرمایه شده است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌‌شود این روند در ادامه سالجاری و سال آینده با رشد بیشتری همراه شود.
ارزش بازار سرمايه ايران برای امسال 2 برابر شد ارزش بازار سرمايه ايران برای امسال 2 برابر
اخبار روزنامه ها