دانشگاه تربیت مدرس دانشجوی دکتری بدون کنکور می پذیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پذيرش بدون کنکورارسال شده در   07 اردیبهشت 1390-27 April 2011بازدید 6201


دانشگاه تربیت مدرس دانشجوی دکتری ویژه مربیان می پذیرد که پذیرش مربیان بدون آزمون ورودی کتبی و تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی، آموزشی، پژوهشی و همچنین مصاحبه علمی صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش مربیان، بدون آزمون ورودی کتبی از طریق بررسی سوابق تحصیلی، آموزشی و پژوهشی، همچنین مصاحبه علمی صورت می گیرد. تنها اعضای هئیت علمی که با مرتبه علمی و به صورت استخدام رسمی(آزمایشی یا قطعی)در دانشگاه های دولتی وابسته به دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال خدمت هستند، می توانند متقاضی پذیرش در دوره دکتری ویژه مربیان باشند.

مربیان شاغل در دانشگاه تربیت مدرس مجاز به شرکت در این دوره نیستند.

سن متقاضی از 40 سال نباید بیشتر باشد(در شرایط استثنایی معرفی مربیان با 45 سال سن، در صورتی که حداقل 15 سال از سابقه خدمت آنان باقی مانده باشد، با کسب موافقت معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا ریاست دانشگاه علوم پزشکی متبوع متقاضی بلامانع است).

داوطلبان لازم است حداقل میانگین 14 امتیاز از کیفیت تدریس طی سه سال اخیر، حداقل 3 امتیاز از مقاله علمی پژوهشی و حداقل 10 امتیاز از ماده 2 آیین نامه ارتقا به استثنای امتیاز پایان نامه و رساله را کسب کرده باشند.

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر با حداقل معدل 14 و متناسب با رشته مورد تقاضا بایستی به تایید دانشگاه برسد.

داوطلبان می بایست موافقت رئیس دانشگاه متبوع متقاضی مبنی بر ادامه تحصیل متقاضی در دوره دکتری تخصصی را کسب کنند.

هزینه تحصیل مربیان پذیرفته شده بایستی بر اساس آیین نامه مربوط و قراردادی که بین دانشگاه متقاضی و دانشگاه تربیت مدرست منعقد خواهد شد، پرداخت شود.

داوطلبان تنها مجاز به شرکت در یک رشته هستند و در صورت ارائه درخواست های متعدد در رشته های دیگر پرونده آنها بررسی نخواهد شد. داوطلبانی که در یک رشته پذیرفته می شوند، مجاز هستند فقط در همان رشته ادامه تحصیل دهند و امکان تغییر رشته وجود نخواهد داشت.

متقاضیانی که فاقد گواهی زبان عمومی هستند در صورت قبولی در مصاحبه، ملزم به ارائه گواهی احراز حد نصاب قبولی زبان عمومی مورد تایید دانشگاه به مدیریت همکاری های آموزشی و آزمون حداکثر تا 15 شهریورماه سال 90 هستند، درغیر اینصورت پذیرش آنان لغو می شود.

برای پذیرفته شدگانی که دارای شرایط ایثارگری مورد تایید دانشگاه هستند، حد نصاب قبولی 80 درصد حد نصاب قبولی مورد تایید دانشگاه در سهمیه آزاد است.

ظرفیت پذیرش درهر دوره بر اساس پیشنهاد گروه آموزشی، دانشکده و تایید شورای آموزشی دانشگاه است و اطلاعیه پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی 90 – 91 از مهرماه سال جاری در پایگاه اینترنتی دانشگاه تربیت مدرس قرار خواهد گرفت.

چنانچه تعداد پذیرفته شدگان از حد نصاب لازم برای تشکیل دوره در یک رشته خاص برخوردار نباشد، دوره دکتری در آن رشته برگزار نخواهد شد.

متقاضیان می بایست مدارک خود را حداکثر تا 31 اردیبهشت ماه جاری ارسال کنند، نتایج بررسی پرونده های متقاضیان و زمان مصاحبه علمی اواسط خردادماه اعلام می شود.

برخی رشته های مورد پذیرش در دانشکده های دانشگاه تربیت مدرس در دانشکده فنی و مهندسی شامل مهندسی مکانیک - ساخت و تولید، مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی، مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی، در دانشکده کشاورزی شامل زراعت، ترویج و آموزش کشاورزی، سازه های آب، اصلاح نباتات در دانشکده برق و کامپیوتر شامل مهندسی برق - الکترونیک، مهندسی برق - قدرت، مهندسی برق - مخابرات و در دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست شامل مهندسی عمران - سازه، مهندسی عمران - سازه های بین هیدرولیکی، مهندسی عمران - مکانیک خاک و پی.


دانشگاه تربیت مدرس دانشجوی دکتری بدون کنکور

نحوه پذیرش دانشجوی بدون کنکور در موسسات غیرانتفاعی اعلام شد

تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور کارشناسی و ارشد در تمکمیل ظرفیت مهر ماه 95 دانشگاه

مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تمدید شد

تمدید ثبت نام دوره های کاردانی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور در غیرانتفاعی‌ها قانونی شد / مشکل سنواتی‌ها حل شد

پذیرش بدون آزمون دانشجو در بیش از 60 رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه قرآن و حدیث به شیوه مجازی

پذیرش بدون کنکور دانشجوی در مرکز علمی کاربردی هلال تهران

آغاز ثبت نام در دوره های کاردانی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

معافیت تحصیلی پذیرفته شدگان در رشته‌های بدون آزمون علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد 95-96

پذیرش بدون کنکور کارشناسی در موسسه آموزش عالی طلوع مهر

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در 25 دانشگاه

اخبار روزنامه ها