دانش آموزان ممتاز هنرستانی بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پذيرش بدون کنکورارسال شده در   20 آبان 1391-10 November 2012بازدید 2172دانش آموزان ممتاز هنرستانی بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند


ابراهیم سحرخیز با بیان این مطلب گفت: به منظور تشویق دانش آموزان به انتخاب رشته های فنی - حرفه ای و کار و دانش طرحی را با عنوان ورود بدون کنکور دانش آموزان ممتاز هنرستانی به دانشگاه شهید رجایی تدوین کرده ایم.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از ورود بدون کنکور دانش آموزان ممتاز هنرستانی به دانشگاه شهید رجایی خبر داد.

به گزارش مهر، ابراهیم سحرخیز با بیان این مطلب گفت: به منظور تشویق دانش آموزان به انتخاب رشته های فنی - حرفه ای و کار و دانش طرحی را با عنوان ورود بدون کنکور دانش آموزان ممتاز هنرستانی به دانشگاه شهید رجایی تدوین کرده ایم.

وی افزود: این طرح از سوی معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش به رئیس مرکز نیروی انسانی دفتر فنی- حرفه ای و وزارت علوم ارائه شده است تا چنانچه نیازمند مصوبه بود، بتوان مصوبات لازم را از ارگانهای ذیربطی همچون وزارت علوم و تحقیقات دریافت کرد.

سحرخیز درباره زمان اجرایی شدن این طرح تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پس از دریافت مصوبه های لازم، این طرح را از سال آینده در هنرستانهای کشور اجرا کنیم تا دانش آموز ممتاز بدون کنکور وارد دانشگاه شهید رجایی شوند.

به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، اجرای این طرح همچنین موجب کاهش ماندگاری دانش آموزان در مقطع دبیرستان به کمتر از سه سال می شود.

برگزاری آزمون تیمز برای دانش آموزان راهنمایی

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه از برگزاری سراسری آزمون تیمز برای دانش آموزان مقطع راهنمایی خبر داد و گفت: با توجه به تغییر کتابهای درسی اول راهنمایی، برای سال آینده کتابهای ریاضی، علوم و ادبیات فارسی غنی سازی می شود و برای افزایش مهارت خواندن دانش آموزان آزمون تیمز را به صورت سراسری برگزار می‌کنیم.

اجرای سراسری طرح شهاب در مدارس

سحرخیز با اشاره به برگزاری طرح شهاب تصریح کرد: همچنین قرار است از سال آینده طرح شهاب به صورت سراسری در مدارس کشور برگزار شود و معلمان اقدام به شناسایی دانش آموزان با استعداد ویژه کنند.

وی ادامه داد: در طرح شهاب آموزش های لازم به معلمان داده می شود تا پس از شناسایی دانش آموز، آموزش های لازم را به صورت ویژه به آنها بدهند و زمینه ماندگاری این گروه از دانش آموزان در مدارسی به غیر از مدارس استعدادهای درخشان فراهم شود.دانش آموزان ممتاز هنرستانی بدون کنکور پذیرش بدون کنکور دانشگاه

نحوه پذیرش دانشجوی بدون کنکور در موسسات غیرانتفاعی اعلام شد

تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور کارشناسی و ارشد در تمکمیل ظرفیت مهر ماه 95 دانشگاه

مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تمدید شد

تمدید ثبت نام دوره های کاردانی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور در غیرانتفاعی‌ها قانونی شد / مشکل سنواتی‌ها حل شد

پذیرش بدون آزمون دانشجو در بیش از 60 رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه قرآن و حدیث به شیوه مجازی

پذیرش بدون کنکور دانشجوی در مرکز علمی کاربردی هلال تهران

آغاز ثبت نام در دوره های کاردانی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

معافیت تحصیلی پذیرفته شدگان در رشته‌های بدون آزمون علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد 95-96

پذیرش بدون کنکور کارشناسی در موسسه آموزش عالی طلوع مهر

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در 25 دانشگاه

اخبار روزنامه ها