كاهش چشمگير دانشجويان ايراني در اكراين

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   11 اردیبهشت 1390-01 May 2011بازدید 2679


كاهش چشمگير دانشجويان ايراني در اكراين
رايزن علمي كشورمان در بلاروس و اكراين در بازديد از دانشكده پزشكي شهر پولتاوا در اكراين، از كاهش چشمگير دانشجويان ايراني در اين كشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار «جام‌جم» از اكراين، دكتر علي باكويي گفت: با توجه به سياست‌هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت و همچنين ظرفيت ايجاد شده در دانشگاه‌هاي كشور و سختگيري برخي دانشگاه‌هاي اكراين در روند تحصيلات و اخراج تعدادي از دانشجويان ناموفق، شمار دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در اين كشور در سال‌هاي اخير بشدت افت داشته، به طوري كه از 4000 نفر به 1600 نفر كاهش يافته است.

وي افزود: به موازات كاهش تعداد دانشجويان كيفيت تحصيلي دانشجويان ايراني ارتقا يافته، به گونه‌اي كه امروز تعداد زيادي از دانشجويان ايراني در مقطع تحصيلات تكميلي، كارشناسي ارشد و دكتري مشغول به تحصيل هستند.

رايزن علمي كشورمان تصريح كرد: دانشجويان باقيمانده عمدتا افراد با انگيزه و درخشان هستند و مسوولان دانشگاه‌ها نيز از وضعيت تحصيلي آنها ابراز رضايت دارند.

وي خاطرنشان كرد: درصدد هستيم با تغيير روند ارزشيابي در مدارك دانشگاهي كشور اكراين، در واقع يك نوع شوق و انگيزه ايجاد نماييم تا دانشجويان در دانشگاه‌هاي با كيفيت و در رشته‌هاي مورد نياز كشور تحصيل كنند.

حميدرضا صبوري ـ دانشجوي دكتراي اكراين


كاهش چشمگير دانشجويان ايراني اكراين
اخبار روزنامه ها