آمار دانشجويان ايراني در چين

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   24 اردیبهشت 1390-14 May 2011بازدید 2959


روند اعزام دانشجويان ايراني به چين به گفته مديرکل امور بورس و دانشجويان خارج وزارت علوم روندي رو به رشد در راستاي استفاده بهتر از رابطه دو کشور است به طوري که اعزام دانشجوي بورسيه به چين از سال گذشته آغاز شده است و روند رو به رشدي را طي مي کند.
حسن مسلمي نائيني در گفتگو با خبرنگار مهر در اين باره افزود: در حال حاضر 8 دانشجوي ايراني بورسيه و بيش از 100 دانشجوي ايراني غير بورس در دانشگاههاي کشور چين در حال تحصيل هستند و تعداد دانشجويان ايراني در چين از اين پس افزايش هم خواهد يافت.
مديرکل امور بورس و دانشجويان خارج وزارت علوم روند اعزام دانشجوي بورسيه به چين را روندي رو به رشد اعلام کرد و گفت: از سال گذشته اعزام دانشجوي بورسيه به چين را آغاز کرديم و برنامه مان نيز اين است که يک مقدار منظم تر اين اعزام ها صورت گيرد.
وي درباره چشم انداز رابطه ايران و چين گفت: در حال حاضر همه کشورها چين را هدف قرار داده اند. به عنوان نمونه آمريکا مي خواهد 100 هزار نفر تا سال 2014 به چين اعزام کند. چين هم از نظر تکنولوژي در حال پيشرفت است و هم تبادلات بازرگاني با آنها داريم لذا بايد تبادلات علمي ايران و چين نيز بيشتر شود تا از ارتباط دو کشور بهتر بتوانيم استفاده کنيم.
مديرکل امور بورس و دانشجويان خارج وزارت علوم از برنامه وزارت علوم براي افتتاح رايزني علمي جمهوري اسلامي ايران در چين خبر داد.


دانشجويان ايراني در چين
اخبار روزنامه ها