4000 دانشجوي ايراني در دانشگاه‌هاي آلمان مشغول به تحصيل هستند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   16 خرداد 1390-06 June 2011بازدید 3101


برند اربل سفير كشور آلمان در جمهوري اسلامي ايران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، در خصوص پيشرفت‌هاي علمي ايران گفت: ايران در رشته‌هاي فني و علوم‌پايه پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته است.

وي افزود: هيچ شكي نيست كه در رشته‌هاي فني، دانشگاه‌هاي ايران در منطقه خاورميانه بهترين هستند؛ همچنان كه در حال حاضر بسياري از محققان ايراني به تحقيقات علمي و تحصيل در كشورهاي خارج از ايران مي‌پردازند و اطلاعات علمي خود را به ايران بازمي‌گردانند.

سفير آلمان در كشورمان خاطرنشان كرد: در حال حاضر 700 پزشك ايراني در آلمان فعاليت دارند كه برخي از آنان جزو بهترين پزشكان كشور آلمان هستند.

برند اربل با اشاره به اينكه كشور آلمان علاقه‌مند است تا در زمينه‌ همكاري‌هاي دوجانبه و تبادل اطلاعات با دانشگاه‌هاي ايران فعاليت داشته باشند، تصريح كرد: كشور آلمان علاقمند است تا در رشته‌هاي كارشناسيارشد علوم‌انساني و علوم فني و در رشته‌هاي مقطع دكتري و تحقيقات علمي با دانشگاه‌هاي ايران همكاري داشته باشد.

وي در پايان بيان داشت: در حال حاضر 4000 دانشجوي ايراني در دانشگاه‌هاي آلمان مشغول به تحصيل هستند و علاقمنديم اين دانشجويان با گذراندن مقاطع كارشناسي و كارشناسيارشد در مقطع دكتري نيز در اين دانشگاه‌ها ادامه تحصيل دهند به دليل اينكه هزينه تحصيل در كشور آلمان پايين است.

اخبار روزنامه ها