رفع محدوديت اعزام دانشجويان به آمريکا، کانادا و انگلستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   15 تیر 1390-06 July 2011بازدید 4533معاون دانشجويي وزير علوم با اشاره به رفع محدوديت تحصيل دانشجويان ايراني در سه کشور آمريکا، کانادا و انگلستان گفت: دانشجويان ايراني مي توانند از دانشگاههاي اين سه کشور پذيرش بگيرند اما علاوه بر آن بايد از کشورهاي ديگر هم پذيرش داشته باشند.

دکتر محمود ملاباشي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر اگر گفته مي شود که به اين سه کشور دانشجو فرستاده مي شود به اين معني است که آدم هاي خاص، رشته هاي خاص و دانشگاههاي خاص مي توانند پذيرش آمريکا و کانادا را نيز داشته باشند.

وي افزود: اين افراد بايد پذيرش از کشورهاي ديگر هم علاوه بر آمريکا و کانادا داشته باشند که اعزام آنها عملي شود.

ملاباشي يادآور شد: دانشجويان در هر رشته اي که بتوانند در آن پذيرش بگيرند و مورد نياز کشور باشد در هر نقطه اي از دنيا باشد مي توانند برود.

وي گفت: مشخص است که يک کشور به طور مثال در رشته mba و يک کشور ديگر در رشته هوا و فضا موفق تر است و سعي ما اين است که به بهترين کشورها دانشجويان را اعزام کنيم.

معاون وزير علوم درباره رفع محدوديت بورسيه در سه کشور آمريکا، کانادا و انگلستان گفت: اين محدوديت را ما قائل نشده بوديم که دانشجويان ايراني به اين سه کشور نروند اين محدوديت را آن کشورها براي دانشجويان ايراني قائل شده بودند.

ملاباشي افزود: اين سه کشور پذيرش مي دادند اما ويزا نمي دادند لذا ما نيز به دانشجويان اعلام کرديم که وقت شان را صرف کشورهايي نکنند که پذيرش مي دهند و ويزا نمي دهند.


رفع محدوديت اعزام دانشجويان به آمريکا، کانادا و انگلستان
اخبار روزنامه ها