قرار گرفتن 7 دانشگاه مالزی در میان 600 دانشگاه برتر جهان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   17 شهریور 1390-08 September 2011بازدید 4761قرار گرفتن 7 دانشگاه مالزی در میان 600 دانشگاه برتر جهان

وزیر آموزش عالی مالزی از ارتقای جایگاه دانشگاههای مالزی در رتبه بندی های بین المللی و قرار گرفتن 7 دانشگاه در میان 600 دانشگاه برتر جهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "محمد خالد نورالدین" افزود: پیش از این 5 دانشگاه در میان 600 دانشگاه برترجهان قرار داشت که با ارتقاء جایگاه دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی ودانشگاه تکنولوژی مارا (UTM) این تعداد به 7 دانشگاه افزایش یافت.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار دانشگاههای مالزی از دانشگاههای تایوان و تایلند در رتبه بندی های جهانی پیشی گرفته اند.

وزیر آموزش عالی مالزی در ادامه با اشاره به برنامه دولت این کشور برای توسعه آموزش عالی، از انجام بررسی و مطالعات دقیق در خصوص تعداد مورد نیاز و کیفیت دانشگاههای دولتی و خصوصی در این کشور خبر داد.

نورالدین انجام این مطالعات را مهم ارزیابی کرد وافزود: باید ازحفظ کیفیت دوره های ارایه شده ورتبه بندی دانشگاههای مالزی در سطح بین المللی اطمینان حاصل شود.

وی مالزی را مرکزی مهم برای آموزش عالی درمنطقه جنوب شرق و شرق آسیا دانست وگفت: بسیاری ازدانشگاههای معروف خارجی در کشور مالزی شعبه خود را راه اندازی کرده و فعالیت می کنند.

وزیر آموزش عالی مالزی گفت : بر اساس آخرین آمار تا پایان ماه جولای، 25 دانشگاه خصوصی ، 22 کالج دانشگاهی و 5 شعبه دانشگاههای خارجی در کنار دانشگاههای دولتی مالزی در حال فعالیت هستند.

نورالدین همچنین از دانشگاههای خصوصی و دولتی مالزی خواست با اولویت دادن به تحقیق و توسعه زمینه ارتقای جایگاه دانشگاههای مالزی در میان دانشجویان داخلی و خارجی را فراهم کنند.
دانشگاه مالزی دانشگاه برتر جهان
اخبار روزنامه ها