انتقاد نقدي از ادامه تحصيل دانشجويان در خارج از كشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   06 مهر 1391-27 September 2012بازدید 2273
انتقاد نقدي از ادامه تحصيل دانشجويان در خارج از كشور


سردار نقدي با انتقاد از حضور دانشجويان در كشورهاي ديگر براي علم‌آموزي و ادامه تحصيل، اظهار كرد: اگر علمي در كشور ما نيست افراد بروند در كشورهاي ديگر آن را ياد بگيرند اما درس خواندن در آنجا اشكال دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رييس سازمان بسيج مستضعفين در مراسم تجليل از نخبگان بسيجي كنكور سال 1391 گفت: كشور ايران بعد از انقلاب اسلامي پيشرفت‌هاي علمي، تكنولوژي و فناوري بسياري داشته است و علت نهايي پيروزي روزافزون كشور علاوه بر حفظ شهادت‌طلبي و ولايت، هوشمندي ملت و گزينش نظام است.

وي با اشاره به صنعت دفاعي كشور، ادامه داد: ما بايد سه تا شش ماه هر روز حركت كنيم و آزمايش‌هاي خود را ببينيم تا فقط پيشرفت‌هاي دفاعي موجود را درك كنيم؛ ايران در حال حاضر به موشك‌هايي با برد دو هزار كيلومتر دست پيدا كرده كه با آنها هر نقطه‌ از دنيا را مي‌توانيم هدف بگيريم.

رييس سازمان بسيج مستضعفين افزود: با توجه به داشتن دانش ساخت موشك‌هاي ماهواره‌بر، امكان افزايش بعد موشك‌هاي ديگر را نيز داريم كه اين موضوع جزو دكترين كشور ما نيست.

وي در ادامه تصريح كرد: انتظار مقام معظم رهبري اين است كه ايران به جايي برسد كه دنيا براي داشتن بسياري از علوم زبان فارسي را بياموزند كه اين موضوع نياز به جهاد علمي دارد.

سردار نقدي با بيان اينكه ما بايد شاهد ظهور ابن‌سيناها و زكرياها در ايران باشيم، خاطر نشان كرد: ايران بايد در پيشرفت‌هاي علمي جهش‌دار حركت كند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين با انتقاد از حضور برخي دانشجويان در كشورهاي ديگر اظهار كرد: اگر علمي در كشور ما وجود ندارد افراد بروند آن را در كشورهاي ديگر فرا بگيرند اما درس خواندن در آنجا اشكال دارد.

وي افزود: بسياري پايان‌نامه‌هاي علمي و تحقيقات آمريكا و انگليس توسط دانشجويان ايراني انجام مي‌شود، دشمن به دنبال سوء استفاده از كشورهاي مختلف است تا از سوي آنها اطلاعات دقيقي را از كشوري همچون ما به دست آورد.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم كه با حضور برخي مسئولين سازمان بسيج دانشجويي همچون رييس بسيج علمي و معاون علمي بسيج دانشجويي برگزار شد يكي از نخبگان اظهار كرد: ما جواناني پرانرژي هستيم و قصد ايجاد تغيير داريم بنابراين مي‌خواهيم كه چنين جلساتي تداوم داشته باشد چرا كه اين جلسات ما را به آينده اميدوار مي‌كند.

در پايان اين مراسم از نخبگان بسيجي كنكور سراسري سال 1391 تجليل به عمل آمد.


انتقاد نقدي ادامه تحصيل دانشجويان خارج از كشور
اخبار روزنامه ها