افزایش مهاجران دارای مدرک دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   19 مهر 1391-10 October 2012بازدید 1828افزایش مهاجران دارای مدرک دانشگاهی

همانطور كه پديده مهاجرت بين المللي در دهه‌هاي گذشته رو به افزايش بوده است، نسبت مهاجران داراي مدرك دانشگاهي نيز با پيشرفت زيادي روبرو بوده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از ایسنا  بيشتر مهاجران داراي مدرك دانشگاهي در ساليان اخير از كشورهاي در حال توسعه بودند.

بنا بر گزارش سازمان توسعه و همكاري‌ اقتصادي، يك سوم مهاجران در شرف فارغ التحصيلي بودند. همچنين در كنفرانسي كه هفته گذشته در پاريس برگزار شد موضوع مهاجرت دانشجويان و فارغ‌التحصيلان و چالش‌هاي پيش رو مورد بررسي قرار گرفت.

همچنين در اين گزارش آورده شده است بيش از 50 درصد مهاجران به كشورهاي كانادا، استراليا، ايرلند و انگلستان فارغ التحصيلان دانشگاه بوده و به قصد ادامه تحصيل به اين كشورها مهاجرت كردند.

از سال 2000 تعداد مهاجران دانشگاهي به دليل توسعه كشورهاي پذيرنده با پيشرفت شگرفي روبرو بوده است. براي مثال بين سالهاي 2000 تا 2006 نزديك به 5 ميليون نفر دانشجو يا فارغ التصحيل زن به كشورهاي در حال توسعه مهاجرت كردند.

گفتني است امروزه با گسترش همكاري در عرصه بين‌المللي و پيشرفت دانشگاه‌ها روند مهاجرت در آينده نيز تحت تاثير مهاجران دانشگاهي قرار خواهد گرفت.افزایش مهاجران دارای مدرک دانشگاهی
اخبار روزنامه ها