تسهیل پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های آلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   10 آبان 1391-31 October 2012بازدید 4841تسهیل پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های آلمان


بازار مستعد و رو به رشد مشاغل در آلمان همیشه جزو مقاصد مورد علاقه دانشجویان هندی بوده است. در سال تحصیلی گذشته نیز تعداد دانشجویان هندی در دانشگاه‌های آلمان رشد 19 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ایسنا ، شمار دانشجویان هندی در کشور آلمان در سال تحصیلی 2012 به بیش از 5998 نفر می‌رسد که این تعداد در مقایسه با 5038 نفر دانشجو در سال گذشته حاکی از رشد 19 درصدی است. همچنین این رقم بیانگر افزایش 70.59 درصدی شمار دانشجویان هندی جویای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را از سال 2008 تاکنون نشان می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید: داشتن مزایایی از قبیل یارانه‌های دولتی، بورسیه‌ تحصیلی و فرصت‌های استخدامی پس از فارغ‌التحصیلی از دلایل عمده محبوبیت کشور آلمان جهت ادامه تحصیلات تکمیلی است.

کریستین اسکلتمن، مدیر بخش بورسیه آکادمی آلمان می‌افزاید: سالانه 20 درصد از دانشجویان هندی در آلمان کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند. ضمنا آژانس بین‌المللی حمایت از همکاری‌های دانشجویی در آلمان در سال 2010 متعهد شد نسبت به تامین بودجه بورسیه 1300 دانشجوی هندی اقدام نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش تقاضای ویزای دانشجویی و تسهیل قوانین اخذ ویزای تحصیلی خواهد بود. این در حالیست که سایر کشورها در حال سختگیری در ارائه ویزای تحصیلات تکمیلی هستند و این مسئله خود دلیلی بر محبوبیت کشور آلمان در انتخاب مقصد مناسب جهت ادامه تحصیل نزد دانشجویان هندی است.

کشور آلمان بر طبق مطالعات سفارت بریتانیا در سال 2010، پس از کشورهای استرالیا، انگلیس و چین بیشترین تعداد دانشجوی بین‌المللی را در امر تحصیلات تکمیلی داشته است.


پذیرش دانشجوی خارجی دانشگاه‌های آلمان
اخبار روزنامه ها