هزینه تحصیل دانشجویان خارجی در کشورهای انگلیسی زبان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   10 آبان 1391-31 October 2012بازدید 4102هزینه تحصیل دانشجویان خارجی در کشورهای انگلیسی زبان


دانشجویان انگلیسی نسبت به گذراندن تحصیلات خود در این کشور در مقایسه با ادامه تحصیل در کشورهای دیگر دچار شک و تردید شده‌اند، زیرا تحقیقات بانک «اچ اس بی سی» انگلیس نشان می‌دهد تنها کشورهای استرالیا، آمریکا و کانادا از نظر هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان انگلیسی گران‌تر هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ایسنا، میانگین هزینه تحصیل برای یک دانشجوی انگلیسی در سال تحصیلی 2013-2012 حدود 15.586 یورو تخمین زده می‌شود که این رقم شامل 8.894 یورو جهت شهریه و 6.692 یورو هزینه‌های روزمره زندگی است.

بنابر اعلام پایگاه خبری تلگراف، هزینه‌های تحصیلی در کانادا با وجود افزایش اخیر بهای بلیط برگشت هواپیما به مقصد انگلیس، تنها اندکی گرانتر از هزینه‌های تحصیلی در کشور انگلیس است. در مجموع هزینه تحصیل یک دانشجوی انگلیسی در کانادا در سال تحصیلی 2013-2012 مشتمل بر هزینه‌های زندگی، شهریه و بلیط هواپیما 15670 یورو خواهد شد.

جیمز یرکس، مدیر بخش ارزی بانک اچ اس بی سی، می‌افزاید: در حالیکه اغلب دانشجویان به دنبال ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان هستند، تحقیقات ما نشان می‌دهد که این کشورها در زمره کشورهای پرهزینه برای ادامه تحصیل هستند.

دانشجویان انگلیسی در سال تحصیلی جاری باید مبلغ 9000 یورو در سال برای شهریه پرداخت کنند. این در حالی است که دانشجویان انگلیسی در مقایسه با دانشجویان کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که تحصیل رایگان یا سوبسید دریافت می‌کنند، باید مبالغ بسیار سنگین‌تری پرداخت کنند. تمامی کشورهای دیگری که در این مطالعه هزینه‌ تحصیلی آنها نسبت به انگلیس بررسی شد شامل کشورهای دانمارک، فرانسه، آلمان، فنلاند، هلند، نروژ و سوئد، دارای شرایط تحصیلی بسیار ارزانتری هستند.هزینه تحصیل دانشجویان خارجی کشورهای انگلیسی زبان
اخبار روزنامه ها