فهرست 154 موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   17 آذر 1391-07 December 2012بازدید 9806
فهرست 154 موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج اعلام شد


به تازگی فهرست 154 موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج اعلام شد و به گفته یکی از مسئولان کانون موسسات اعزام دانشجو، یک موسسه غیرمجاز اعزام در خیابان آفریقا فعالیت می کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از مهر، غلامرضا امیرشقاقی  اظهار داشت: در حال حاضر 154 موسسه اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری در حال فعالیت هستند که برخی از آنها به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: این مؤسسات ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله تعرفه های مصوب وزارت علوم برای خدمات خود هستند و دانشجویان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی زیر از اسامی این موسسات مطلع شوند.

http://www.unp.ir/downloads/1/1352329871.pdf

وظایف موسسات مجاز در قبال اعزام دانشجو

به گفته امیرشقاقی مجوز اعطایی صرفاً محدود به اعزام دانشجو و انجام خدمات مرتبط با آن از جمله دریافت ویزا و اقامت تحصیلی، تهیه خوابگاه یا منزل برای دانشجویان، ترانسفر فرودگاهی و راهنمایی دانشجویان در خارج از کشور در سال اول تحصیل است.

یک هشدار به دانشجویان

دبیر کل کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج با اشاره به موسساتی که به صورت غیرقانونی اقدام به اعزام دانشجویان ایرانی می کنند، تصریح کرد: در صورتیکه دانشجویان به موسسات غیرمجاز برای اعزام مراجعه کنند و در این میان از سوی موسسات مذکور مشکلی برای دانشجویان پیش آید، کانون موسسات اعزام هیچ مسئولیتی در قبال این مسائل ندارد.

به گفته امیرشقاقی، کانون تنها در مقابل مشکلاتی که موسسات مجاز برای دانشجویان ایجاد می کنند مسئول است.

فعالیت یک موسسه غیرمجاز در خیابان آفریقا

وی به دانشجویان در خصوص موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج نیز هشدار داد و تاکید کرد که موسسه غیرمجاز آپولونیا کالج که در خیابان آفریقا با شکل و شمایلی فریبنده تبلیغات اعزام دانشجو انجام می دهد هیچگونه مجوزی برای اعزام ندارد.

امیرشقاقی درباره پلمپ این موسسه غیرمجاز اظهار داشت: متاسفانه فعلاً امکان پلمپ چنین موسسه ای وجود ندارد، در این زمینه هیأت وزیران یا دادستانی کل کشور باید مجوز پلمپ این موسسه را صادر کنند.

دبیر کل کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج تاکید کرد که اقداماتی به تازگی برای پلمپ این موسسه صورت گرفته است.

154 موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج
اخبار روزنامه ها