دانشگاه‌های آلمان مقصد ارزان دانشجویان هندی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   20 آبان 1391-10 November 2012بازدید 2244دانشگاه‌های آلمان مقصد ارزان دانشجویان هندی

سازمان نقل‌و‌انتقال دانشجویی کشور آلمان (DAAD) که به عنوان بخشی مستقل و با کمک‌های مالی دولت آلمان فعالیت می‌کند، همایشی با موضوع "فرصت‌های احتمالی تحصیلات تکمیلی دانشجویان هندی" در دانشگاه «گوته – زنتروم» برگزار کرد.

به گزارش  پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ایسنا، در حال حاضر 300 هزار دانشجوی هندی در حال تحصیل و انجام تحقیقات علمی در کشور آلمان هستند.

بنا به گفته «سید ابراهیم» ریاست دانشگاه گوته – زنتروم، کشور آلمان پس از آمریکا، پرطرفدارترین مقصد دانشجویان هندی است.

به گزارش پایگاه خبری تایمز آو ایندیا، شایان ذکر است بیش از 150 دانشجو از دانشگاه‌ها و موسسات مختلف در این همایش حضور یافته‌اند.

"ابراهیم" رییس دانشگاه «گوته – زنتروم» می‌افزاید: این دانشگاه ترجیح می‌دهد دانشجویانی را پذیرش کند که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری را دارند.

به گفته وی، تحصیلات در این دانشگاه کاملا رایگان بوده و دانشجویان تنها با 450 الی 600 یورو می‌توانند هزینه‌های روزمره زندگی خود را بپردازند.

"شیلپا پاندشوار"، مسوول بخش اطلاعات (DAAD) که مسوولیت برپایی سمینار فوق را به عهده دارد، سیستم آموزشی دانشگاه‌های کشور آلمان را به تفصیل بیان کرده و می‌افزاید: این دانشگاه‌ها در 9 شهر اصلی این کشور و با کیفیت بالای آموزشی واقع شده‌اند.

دانشگاه‌های آلمان جهت تحصیل هیچگونه شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند به جز در ناحیه فدرال آلمان که برای هر ترم حدود 500 یورو معادل 35000 روپیه شهریه دریافت می‌کنند.

همچنین، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود 18 ماه فرصت دارند جهت یافتن شغل مناسب در آلمان اقامت داشته باشند.

به گفته "پاندشوار" این مزایا، کشور آلمان را تبدیل به مقصد مورد علاقه دانشجویان هندی نموده است.
دانشگاه‌های آلمان دانشجویان هندی
اخبار روزنامه ها