مشکلات تحصیل دانشجویان ایرانی در مالزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   28 آذر 1391-18 December 2012بازدید 1787
مشکلات تحصیل دانشجویان ایرانی در مالزی

مشکلات دانشجویان ایرانی در مالزی با برگزاری نشستی در سازمان امور دانشجویان توسط مسئولان این سازمان مورد بررسی قرار گرفت.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه هم اندیشی موسسات مجاز اعزام دانشجو به مالزی در خصوص بررسی مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی برگزار شد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت این بود که در اثر تغییر سریع در روند ارزیابی دانشگاههای مالزی برای دانشجویان و خانواده های آنان همچنین موسسات اعزام دانشجو، مشکلات عدیده ای به وجود آمده است.

ارزیابی دانشگاه های مالزی بصورت ادواری و منظم توسط وزارت علوم، ساماندهی ارتباط با برخی از دانشگاههای خوب کشور مالزی، همکاری و ارتباط هرچه بیشتر رایزن علمی با موسسات مورد تایید وزارت علوم، برقرار ارتباط هرچه بیشتر و بهتر رایزن علمی با دانشجویان ایرانی و بازدید از نمایندگی موسسات در کشور مالزی توسط رایزن علمی و نظارت بر آنها از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

در این نشست، حسن تاجیک رایزن علمی ایران در مالزی تاکید کرد که دانشگاههای با کیفیتی در مالزی وجود دارد که موسسات اعزام دانشجو باید دانشجویان را به سمت این دانشگاهها هدایت کنند.

به گفته وی، دانشجویان ایرانی نخبه و ممتاز بسیاری در مالزی تحصیل می کنند و رایزنان علمی وظیفه دارند وضعیت دانشگاههای آن کشور را برای تصمیم گیری های لازم به وزارت گزارش کنند.

تاجیک همچنین اعلام کرد که سالانه دستاوردهای علمی زیادی نصیب کشور مالزی توسط دانشجویان ایرانی می شود.مشکلات تحصیل دانشجویان ایرانی مالزی تحصیل در مالزی
اخبار روزنامه ها