آمار شکایت از موسسات اعزام دانشجو و عدم پذیرش شکایت از غیر مجازها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   25 دی 1391-14 January 2013بازدید 2085


آمار شکایت از موسسات اعزام دانشجو و  عدم پذیرش شکایت از غیر مجازها


رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو، با بیان اینکه 85 درصد اعزامهای صورت گرفته توسط این موسسات موفق بوده است، به برخی شکایات مردمی از این موسسات هم اشاره کرد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  مرتضی هنری در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه کانون موسسات اعزام هیچ گونه شکایت مردمی از موسسات غیرمجاز را قبول نمی کند، ادامه داد: مردم اگر به موسسات غیرمجاز یا موسساتی که در تبلیغات ماهواره ای، با آنان آشنا می شوند مراجعه کنند هیچ حقی برایشان قائل نیستیم.


وی گفت: در عین حال، مردم از موسسات مجاز اعزام دانشجو و موسسات از خودشان هم شکایتهایی را داشته اند به طوریکه هم اکنون 56 شکایت به کانون ارسال شده است. علت شکایت موسسات از یکدیگر تضادهایی است که میانشان وجود دارد، با این حال اول کار همکاری موسسات به صورت کانون است و این مشکلات وجود دارد.


به گفته رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو، عمدتاً بخشی از این شکایتهای مردم با برگرداندن بخشی از پولشان حل و فصل می شود و حل و فصل این مشکلات توسط هیئتهای سازش در کانون موسسات اعزام صورت می گیرد.


این مقام مسئول، با بیان اینکه به تازگی مکانیزم نظارت موسسات اعزام دانشجو راه اندازی خواهد شد، خاطرنشان کرد که بالای 85 درصد اعزامهای صورت گرفته توسط موسسات، موفق بوده است و دانشجویان هم اکنون در دانشگاههای مورد نظرشان مشغول به تحصیل هستند.

اعزام دانشجو شکایت از غیرمجاز ها عدم پذیرش
اخبار روزنامه ها