پذیرش دانشجویان ایرانی به صورت بورسیه در لبنان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   03 تیر 1392-24 June 2013بازدید 4132پذیرش دانشجویان ایرانی به صورت بورسیه در لبنان
رئیس دانشگاه لبنان در سفر به ایران ضمن ارائه یک درخواست به وزارت علوم از پذیرش دانشجویان ایرانی در قالب بورسیه خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، عدنان سید حسین - رئیس دانشگاه لبنان كه به تازگی در رأس يك هيأت عالي‌رتبه دانشگاهي به جمهوري اسلامي ايران سفر كرده بود، طي ديدار با غضنفر ركن‌آبادي - سفير كشورمان در لبنان، ضمن ارائه گزارشي از دستاوردهاي اين سفر،‌ از حسن توجه و برنامه‌ريزي طرف ايراني در جهت توسعه تبادلات دانشگاهي و همكاري‌هاي علمي- فناوري تشكر و قدرداني کرد.

هيأت دانشگاهي لبنان در سفر يك هفته‌اي به كشورمان، علاوه بر ملاقات با کامران دانشجو - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اميري‌نيا - مدير مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، جلسات متعددی با رؤسای دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی، تربیت مدرس، فردوسی، اصفهان، جامعة المصطفي و مراکز تحقیقاتی مختلف ایران داشت.

عدنان سیدحسین در اين ديدار با اشاره به افتتاح رشته زبان و ادبيات فارسی در دانشگاه لبنان از سال گذشته در مقطع كارشناسي و استقبال گسترده دانشجويان لبناني از آن، خواستار تقويت اين رشته از طريق اعزام اساتيد برجسته شد.

رئيس دانشگاه لبنان با دانشگاه اصفهان، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران،‌ پژوهشکده ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری قرارداد همکاری امضا کرد.

عدنان سيدحسين در اين ديدار بر آمادگي دانشگاه لبنان جهت پذيرش دانشجويان ايراني در قالب بورسيه در مقطع دكتری در چارچوب توافقنامه همكاري علمي-آموزشي ميان دو كشور تأكيد كرد.


تحصیل در خارج پذیرش دانشجویان ایرانی به صورت بورسیه در لبنان بورسیه بورسیه لبنان
اخبار روزنامه ها