موافقت با 61 درخواست انتقال خارج به داخل در دو ماهه نخست 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   12 شهریور 1392-03 September 2013بازدید 474موافقت با 61 درخواست انتقال خارج به داخل در دو ماهه نخست 92

مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم با اشاره به آغاز فعاليت سامانه انتقال دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور به داخل از 28 خرداد ماه، گفت: در دو ماهه اول سال با 61 درخواست براي انتقال به دانشگاه‌هاي داخل کشور موافقت شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمدحسن يوسفي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه اين آمار تنها مربوط به شوراي انتقال خارج به داخل است، اظهار کرد: دانشجوياني که پس از مراجعه حضوري و مستقيم به دانشگاه و يا با معرفي‌نامه به نتيجه نرسيده‌اند، در نهايت به شوراي انتقال خارج به داخل مراجعه مي‌کنند.

به گفته وي در دو ماهه نخست سال 92، تعداد 63 درخواست در شوراي انتقال بررسي شده که با 61 درخواست آن‌ها موافقت شده است که اين دانشجويان در دانشگاه‌هاي دولتي، غيردولتي، پيام نور و علمي کاربردي مشغول به تحصيل شده‌اند.

وي با اشاره به سامانه جديد انتقال خارج به داخل، تصريح کرد: بر اين اساس تمام متقاضياني که متقاضي تحصيل در دانشگاه‌هاي دولتي، غير دولتي، پيام نور،‌ علمي کاربردي و فني و حرفه‌اي هستند، از اين پس بايد درخواست خود را از اين طريق ثبت و پيگيري کنند.

يوسفي افزود: متقاضيان انتقال به داخل مي‌تواند 9 دانشگاه را براي ادامه تحصيل خود در کشور انتخاب کنند که از انتخاب ششم به بعد بايد از دانشگاه‌هاي غيردولتي، پيام نور يا علمي کاربردي باشند.

مديرکل امور دانشجويان داخل وزارت علوم با بيان اينکه پيش از اين، دو روش براي انتقال دانشجويان به داخل وجود داشت، اظهار کرد: روش اول مراجعه مستقيم به خود دانشگاه مورد نظر و روش دوم پيگيري موضوع از طريق وزارت علوم بود که با راه‌اندازي و فعاليت اين سامانه همه تقاضاها از طريق آن انجام گرفته و ديگر مراجعه حضوري به دانشگاه‌ها نخواهيم داشت.


تحصیل در خارج درخواست انتقال خارج به داخل درخواست انتقال انتقال دانشجو از خارج به داخل
اخبار روزنامه ها