دانشگاه بین المللی دوستي ملل روسيه آماده جذب دانشجويان ایرانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   27 شهریور 1392-18 September 2013بازدید 1817دانشگاه بین المللی دوستي ملل روسيه آماده جذب دانشجويان ایرانی

زنجان- رييس دانشكده نفت و گاز دانشگاه بين المللي دوستي ملل روسيه گفت: اين دانشگاه آماده جذب دانشجويان ايراني است.

الكساندر وارابيف روز چهارشنبه در حاشيه نخستين همايش بين المللي معدن در دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، تعداد دانشجويان ايراني مشغول به تحصيل در دانشگاه بين المللي دوستي روسيه را شش نفر اعلام كرد. 
وي افزود: پس از اين همايش پيش بيني مي شود، تعداد دانشجويان ايراني در اين دانشگاه دو برابر شود.
 
وي برگزاري چنين همايش هايي را زمينه ساز افزايش تبادل علمي و تجاري بين كشورهاي مختلف دانست و گفت: ديدار دانشجويان و صنعت گران ايراني از نزديك، زمينه را براي ارائه پيشنهاد به صنعتگران و تبادل دانشجو فراهم مي كند. 
رييس دانشكده نفت و گاز دانشگاه بين المللي دوستي ملل روسيه گفت: پيشنهادهايي براي تجار ايراني به منظور آغاز فعاليت هاي تجاري در عرصه بين المللي دارم. 
واربيف ابراز كرد: در زمينه استحصال كاني هاي معدني مانند طلا، استخراج نفت و در بخش تكنولوژي هاي پيشرفته در زمينه استخراج نفت از مخازن شيلي پيشنهادهايي براي ايران دارم. 
به گفته وي تجار ايراني نيز به طور قطع پيشنهادات جالبي در زمينه تجارت و توليد سنگ تراورتن براي روسيه دارند. 
نخستين كنفرانس بين المللي مهندسي معدن، فرآوري، متالورژي و محيط زيست روز دوشنبه ?? شهريور ماه جاري با ارائه مقاله شفاهي و  پوستر در دانشگاه زنجان آغاز شدد. 
از مجموع ۴۰۰ مقاله رسيده به اين همايش سه روزه،  مقاله به زبان انگليسي و  مقاله به زبان روسي و باقي به زبان فارسي است و اغلب مقالات خارجي از كشورهاي مستقل مشترك المنافع مانند قرقيزستان، ازبكستان و روسيه دريافت شده است. دانشگاه بین المللی دوستي ملل روسيه جذب دانشجويان ایرانی تحصیل در روسیه
اخبار روزنامه ها