معاون دانشجویی وزیر علوم و تحقیقات: اعزام دانشجو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   17 آذر 1392-08 December 2013بازدید 904معاون دانشجویی وزیر علوم و تحقیقات: اعزام دانشجو" به انگليس تا اطلاع ثانوی ممکن نيست

با توجه به توافقات و مذاکرات ذکر شده در معاهدات ژنو تا اطلاع ثانوي اعزام دانشجو به دانشگاه‌هاي انگليس وجود ندارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : مجتبي صديقي، معاون دانشجويي وزير علوم تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به برداشتن برخي از تحريم‌ها در مذاکرات ژنو بر پرداخت مستقيم شهريه به دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها براي دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در خارج از کشور تا مبلغ توافق شده براي يک دوره شش‌ماه اين امر هم اکنون در حال بررسي است.

وي در پاسخ به سؤال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبني بر اينکه آيا بر اساس اين مصوبه ذکر شده در ژنو دانشجويان ايراني در دانشگاه‌هاي انگليس نيز مي‌توانند تحصيل کنند، اظهار داشت: البته اين نکته نيز بايد ذکر شود که براي اعزام دانشجو در اکثر دانشگاه‌هاي خارج از کشور براي اعزام هيچ مشکلي نداشته‌ايم. البته بحث دانشگاه انگليس از جمله مسائلي است که در گذشته اتفاقاتي رخ داده است.

وي افزود: جمع بندي مراجع مسئول اين بوده که تا اطلاع ثانوي مبادله دانشجو به دانشگاه‌هاي اين کشور نداشته‌ايم.

هم اکنون يک سري بررسي‌هايي صورت گرفته است، چنانچه بررسي بر روي اين مسئله که اين مبادلات شامل اعزام دانشجو است يا دانشجوياني که با هزينه شخصي هم مي‌روند، مي‌شود تا بتوانند از تسهيلات استفاده کنند.

صديقي تصريح کرد: هم اکنون مکاتباتي با مراجع ذيربط داشته‌ايم و منتظر جواب هستيم تا مناسب با شرايط سياسي جديد کشور اين امر محقق شود.


تحصیل در انگلیس شرایط تحصیل در انگلیس ویزای انگلیس
اخبار روزنامه ها