حذف کنکور در رشته هاي کارداني دانشگاههاي علوم پزشکي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کاردانیارسال شده در   04 خرداد 1387-24 May 2008بازدید 10878معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از پذيرش بدون کنکور در رشته هاي کارداني علوم پزشکي در سال آينده خبر داد و گفت: اين اقدام در راستاي هماهنگي با قانون حذف کنکور به پيش مي رود. دکتر بهرام عين اللهي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس قانون حذف کنکور که مصوب مجلس شوراي اسلامي است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مي تواند در برخي از رشته هاي کارداني با توجه به نياز منطقه و استان بدون کنکور دانشجو پذيرش کند. وي افزود: پذيرش دانشجو در رشته هاي کارداني براي رفع نياز استان صورت مي گيرد و به اين ترتيب دانشگاه علوم پزشکي مربوطه اجازه خواهد داشت که نسبت به پذيرش دانشجو بدون آزمون سراسري در آن رشته هاي خاص اقدام کند.
معاون آموزشي وزارت بهداشت تأکيد کرد: پذيرش بدون کنکور در برخي از رشته هاي علوم پزشکي در مقطع کارداني از سال آينده به سيستم آموزش علوم پزشکي اضافه مي شود و در سال تحصيلي که از مهرماه سال جاري آغاز مي شود، بومي گزيني صورت خواهد گرفت. معاون وزير بهداشت با اشاره به تصويب قانون بومي گزيني براي 9 رشته علوم پزشکي خاطرنشان کرد: اين طرح براي نخستين بار در سطح 9 رشته پرستاري، مامايي، اتاق عمل، هوشبري، بهداشت محيط، بهداشت خانواده، مبارزه با بيماريها، بهداشت دهان و دندان و فوريت هاي پزشکي در مقاطع کارداني و کارشناسي برگزار مي شود.

وي از پذيرش بدون آزمون در رشته بهداشت دهان و دندان براي سال تحصيلي جاري خبر داد و گفت: براي اولين بار دانشکده هاي دندانپزشکي، دانشجوي کارداني در رشته بهداشت دهان و دندان را به صورت بومي و بدون آزمون مي پذيرند.

 عين اللهي اضافه کرد: هم اکنون در مورد رشته فوريت هاي پزشکي نيز بخشي از پذيرش به شيوه بدون آزمون و بر اساس نياز دانشگاه علوم پزشکي مربوطه انجام مي گيرد.

اخبار جدید پزشکی


حذف کنکور رشته هاي کارداني دانشگاههاي علوم پزشکي بدون آزمون کارداني کارشناسي کاردانی کارشناسی

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت فنی حرفه‌ای و غیرانتفاعی

تکمیل ظرفیت برای کاردانی‌های فنی حرفه‌ای آغاز می شود/ ثبت نام از فردا

فردا آخرین مهلت ثبت نام در دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

آمار ثبت نام در کاردانی علمی کاربردی/ تنها یک پنجم ظرفیت پر شد!

شهریه دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

آمار نهایی داوطلبان آزمون های کاردانی/ظرفیت بیشتر از تعداد داوطلب

کارت آزمون کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای از 19 مرداد توزیع می گردد

اجحاف در حق مسلم دانشجویان کاردانی تربیت بدنی

ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای

ثبت‌ نام در دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای

آغاز ثبت نام کاردانی بدون آزمون آموزشکده‌های سما

پذیرش بدون کنکور کاردانی غیرانتفاعی از ۱۹ آبان

زمان پایان ثبت نام پذیرش در رشته‌ های تحصیلی کاردانی

اعلام نتایج اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون کاردانی

اسامی پذیرفته شدگان دوره هاي کارداني فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي

اخبار روزنامه ها