اعلام جزییات برگزاری آزمون كاردانی فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کاردانیارسال شده در   24 امرداد 1391-14 August 2012بازدید 3396اعلام جزییات برگزاری آزمون كاردانی فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا : مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور جزییات توزیع اینترنتی كارت ورود به جلسه داوطلبان و برگزاری آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای وموسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال1391 را تشریح كرد.

حسین توكلی گفت: تعداد 374 هزار و 811 نفر برای شركت در آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای وموسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال1391 ثبت نام كرده اند كه 128 هزار و 104 نفر آنان را داوطلبان زن و 246 هزار و 714 نفر را داوطلبان مرد تشكیل می دهند.

وی زمان توزیع كارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون كاردانی فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی ها را از دوشنبه 30 مردادماه اعلام كرد و گفت: داوطلبان می توانند با ورود به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی www.sanjesh.org و با وارد كردن اطلاعات مندرج بر روی كارت اعتباری ثبت نام خود و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده، كدرهگیری و شماره شناسنامه یك نسخه پرینت از كارت شركت در آزمون تهیه كنند.

توكلی خاطرنشان كرد: اطلاعیه راهنمای سازمان سنجش درمورد نحوه دریافت كارت ورود به جلسه داوطلبان و رفع نقص احتمالی كارت هم اكنون بر روی سایت این سازمان قابل دسترسی است و در نشریه پیك سنجش امروز 23 مردادماه نیز منتشر شده و مجددا دوشنبه آینده نیز در این نشریه انتشار خواهد یافت.

وی زمان برگزاری آزمون كاردانی فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی سال 91 را روز جمعه، سوم شهریورماه ذكر كرد و گفت: این آزمون در 41 كدرشته امتحانی در 135 شهرستان مختلف كشور برگزار می شود.

به گفته توكلی، در نوبت صبح تعداد 193 هزار و 816 نفر شامل 23 هزار و 130 داوطلب زن و 170 هزار و 686 داوطلب مرد در آزمون 21 كدرشته امتحانی حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: آزمون 20 كدرشته باقی مانده نیز با شركت 181 هزار و دو داوطلب شامل 104 هزار و 974 نفر زن و 76 هزار و 26 نفر مرد در نوبت بعدازظهر جمعه سوم شهریورماه برگزار خواهد شد.

مشاورعالی سازمان سنجش با بیان اینكه آزمون كاردانی فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی ها در هر كدرشته امتحانی شامل درس های عمومی،‌ پایه و اختصاصی است،‌ توضیح داد: آزمون درس های عمومی و پایه به منظور تشخیص آمادگی داوطلبان در زمینه درس های عمومی و پایه و در حد اطلاعات علمی كتاب های دوره سه ساله متوسطه شاخه فنی و حرفه ای نظام جدید است.

وی یادآور شد: آزمون درس های اختصاصی نیز به منظور تشخیص میزان آشنایی علمی داوطلبان با پایه های اساسی و اصولی رشته های مورد نظر و در حد اطلاعات علمی كتاب های درس های مرتبط در دوره سه ساله متوسطه شاخه فنی و حرفه ای یا كتاب ها و استانداردهای مهارتی شاخه كاردانش نظام جدید اجرا می شود.

توكلی با یادآوری اینكه درهای حوزه های امتحانی در نوبت صبح از ساعت 7 و در نوبت بعدازظهر از ساعت 14 و سی دقیقه بسته می شود، تاكید كرد: فرآیند آزمون نیم ساعت بعداز بسته شدن درهای حوزه های امتحانی آغاز می شود و از ورود داوطلبانی كه پس از بسته شدن درهای سالن امتحانات درمحل حضور پیدا كنند جلوگیری خواهد شد.

وی تصریح كرد: داوطلبان این آزمون برای ورود به جلسه آزمون باید حتما پرینت كارت شركت درآزمون و اصل كارت ملی یا اصل شناسنامه عكسدار خود را به همراه داشته باشند و از آوردن هرگونه وسیله اضافی به جلسه امتحان خودداری كنند چرا كه در غیراینصورت به عنوان متقلب و متخلف تلقی می شوند و مطابق قانون تخلفات و جرایم آزمون های سراسری با آنها برخورد خواهد شد.

توكلی زمان انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون كاردانی فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی را اواخر شهریورماه در فاصله زمانی 28 تا 30 شهریور اعلام كرد.

جزییات برگزاری آزمون كاردانی فنی و حرفه ای غیرانتفاعی

فردا آخرین مهلت ثبت نام در دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

آمار ثبت نام در کاردانی علمی کاربردی/ تنها یک پنجم ظرفیت پر شد!

شهریه دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

آمار نهایی داوطلبان آزمون های کاردانی/ظرفیت بیشتر از تعداد داوطلب

کارت آزمون کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای از 19 مرداد توزیع می گردد

اجحاف در حق مسلم دانشجویان کاردانی تربیت بدنی

ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای

ثبت‌ نام در دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای

آغاز ثبت نام کاردانی بدون آزمون آموزشکده‌های سما

پذیرش بدون کنکور کاردانی غیرانتفاعی از ۱۹ آبان

زمان پایان ثبت نام پذیرش در رشته‌ های تحصیلی کاردانی

اعلام نتایج اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون کاردانی

اسامی پذیرفته شدگان دوره هاي کارداني فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي

آخرین مهلت ثبت‌ نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

شروع ثبت نام ۱۰۲ هزار نفر دوره های کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی (مهرماه 94)

اخبار روزنامه ها