کاهش ظرفیت کاردانی و کارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   13 اسفند 1390-03 March 2012بازدید 2766
کاهش ظرفیت کاردانی و کارشناسی


رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه، ۳۰درصد دانشگاهها باید دارای دانشجوی کارشناسی ارشد باشند گفت: باید به سمتی رفت که به تدریج ظرفیتها در دوره کاردانی و کارشناسی را که بیشتر از تعداد متقاضیان است، کاهش داد.


به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین سرورالدین با اشاره به اینکه متقاضیان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بیش از ظرفیت دانشگاهها است، اضافه کرد: بیش از یک میلیون نفر داوطلب ورود به مقطع کارشناسی ارشد هستند در حالی که کل ظرفیت دانشگاههای آزاد و دولتی ۱۵۰ هزار نفر است.

به گفته رئیس منطقه ۱۳ دانشگاه آزاد اسلامی، طبق برنامه پنجم توسعه، ۳۰ درصد دانشگاهها باید دارای دانشجوی کارشناسی ارشد باشند و باید به سمتی رفت که به تدریج ظرفیتها در دوره کاردانی و کارشناسی را که بیشتر از تعداد متقاضیان است، کاهش داد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه بازنگری و ابلاغ مقررات مربوط به جذب هیأت علمی که توسط وزارت علوم صورت گرفته است حرکت های خوبی در این زمینه صورت گرفته، ادامه داد: طبق سیاستهای کلی، دانشگاه آزاد اسلامی مشکلی برای جذب هیأت علمی ندارد و محدودیتی در این زمینه قائل نشده است.

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اینکه دهه چهارم فعالیت دانشگاه دهه رقابت با دانشگاههای معتبر بین المللی است، افزود: ایران از نظر تئوریهای پژوهشی در رقابت با دانشگاههای معتبر دنیا چیزی کم ندارد و حتی جلوتر هم هست ولی کارکردهای پژوهشی باید به صورت عینی و واقعی در جامعه نمود یابد و هر چقدر در یک مجموعه دانشگاهی اعضای هیأت علمی، فعالیت های پژوهشی و آثار پژوهشی بیشتر باشد، شاخص های مربوطه نیز ارتقا می یابد.

وی تاکید کرد که بنیانگذاران این دانشگاه افرادی شجاع، مبارز و با ایمان هستند که نقش تعیین کننده و موثری در شکل گیری نهال دانشگاه آزاد اسلامی داشتند و با انتخاب فرهاد دانشجو به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی روند توسعه آن ادامه می یابدکاهش ظرفیت کاردانی کارشناسی

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها