فردا برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   01 شهریور 1391-22 August 2012بازدید 1736


فردا برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: آزمون کاردانی به کارشناسی 91 با رقابت 424 هزار و 724 داوطلب در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز پنج‌شنبه دوم شهریورماه برگزار می‌شود.424 هزار و 724 نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی امسال ثبت‌نام کرده‌اند، آزمون این داوطلبان در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه دوم شهریور ماه برگزار می‌شود.

آزمون 33 کدرشته کاردانی به کارشناسی با 214 هزار و 491 داوطلب در نوبت صبح و آزمون 60 کدرشته باقی مانده با 210 هزار و 233 داوطلب در نوبت بعدازظهر دوم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه داوطلبان این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org از روز 30 مردادماه، قابل دریافت است.

داوطلبان گروه پزشکی این آزمون به جز کدرشته‌های 114 و 101 برای پاسخگویی به سؤالات عمومی و اختصاصی 220 دقیقه فرصت دارند و 180 دقیقه نیز برای پاسخگویی به سؤالات عمومی و اختصاصی رشته‌های فوریت‌های پزشکی و اتاق عمل برای آنها در نظر گرفته شده است.

داوطلبان گروه کشاورزی باید در مدت 165دقیقه به سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون خود پاسخ دهند و زمان پاسخگویی به سؤالات گروه فنی و مهندسی در کدرشته‌های مختلف بین 150 تا 210 دقیقه متغیر است و مدت زمان پاسخگویی به 140 سؤال عمومی و اختصاصی برای داوطلبان گروه علوم پایه در این آزمون 220 دقیقه در نظر گرفته شده است.

داوطلبان کدرشته امتحانی 514(حسابداری) برای پاسخ به سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون خود 195دقیقه فرصت دارند اما مدت زمان در نظر گرفته شده برای داوطلبان دیگر رشته‌های این گروه امتحانی 135دقیقه است.

براساس این گزارش، در میان داوطلبان آزمون رشته‌های دامپزشکی، داوطلبان کدرشته 701 (علوم آ‍زمایشگاهی دامپزشکی) برای پاسخ به سؤالات عمومی و اختصاصی 210 دقیقه فرصت دارند اما دیگر داوطلبان این گروه باید در مدت 180 دقیقه به سؤالات عمومی و اختصاصی آزمون پاسخ دهند، برای پاسخگویی داوطلبان گروه هنر به سؤالات آزمون کاردانی به کارشناسی نیز 160دقیقه فرصت تعیین شده است.

براساس این گزارش، از مجموع متقاضیان آزمون کاردانی به کارشناسی امسال 180 هزار و 253 نفر زن و 244 هزار و 471 نفر مرد هستند و آزمون آنها در حوزه‌های امتحانی 135شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.


آزمون کاردانی به کارشناسی آزمون کاردانی کارشناسی

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها