ضوابط پذیرش در آزمون کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی و آغاز ثبت‌نام از امروز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   02 بهمن 1391-21 January 2013بازدید 2824

ضوابط پذیرش در آزمون کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی و  آغاز ثبت‌نام از امروزفرایند ثبت نام در آزمون کارشناسی ناپیوسته مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز با اعلام شرایط و ضوابط پذیرش در سامانه سازمان سنجش آغاز می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، مهمترین شرایط و ضوابط پذیرش دانشجوی مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد.

بر این اساس، ثبت نام از داوطلبان با واریز مبلغ 14 هزار و 400 تومان از طریق کارتهای عضو شتاب از امروز دوشنبه اول بهمن ماه به مدت یک هفته در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  آغاز می شود و آزمون این مقطع 20 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.


شرایط اختصاصی


داشتن مدرک کاردانی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و پزشکی و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش.

این دسته از داوطلبان می‌توانند برحسب ضوابط بدون در نظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی یا فوق دیپلم خود و براساس علاقمندی به هریک از رشته‌های تحصیلی در این آزمون ثبت‌نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت کنند.

دانش‌آموختگان معادل دوره‌های کاردانی (دارندگان مدارک معادل) به شرط آنکه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده و مدارک معادل آنان مورد تایید وزارت متبوع باشد، می‌توانند با همان مدرک معادل در آزمون‌های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر شرکت کنند و در صورت پذیرفته‌‌شدن ادامه تحصیل دهند.

دانشجویان مقطع کاردانی باید در صورت پذیرفته‌شدن در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده باشند و مدارک فارغ‌التحصیلی خود را به مرکز آموزش مربوط ارایه کنند.

کارمندان دولت در صورتی می‌توانند به تحصیل بپردازند که موافقت‌نامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود، مبنی بر شرکت در کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و فعالیت‌های دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارک ثبت‌نام به مرکز آموزش علمی- کاربردی محل قبولی، ارایه کنند.

هیچ دانشجویی مجاز نیست هم‌زمان در دو رشته یا دو مقطع در موسسه‌های دولتی و یا غیردولتی تحصیل کند، در صورت تخلف طبق آیین‌نامه انضباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد.


در ترم اول تغییر رشته، مرخصی تحصیلی و میهمان‌شدن مجاز نیست.

فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ‌التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی بیش از یک‌سال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت‌نام در دانشگاه نیز وارد غیبت نشده باشند.

تذکر: داوطلبانی که مدت تحصیل آنان در مقطع کاردانی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به‌طول انجامیده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیستند.

دانشجویان انصرافی سایر دانشگاه‌ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک‌سال سپری نشده باشد.تذکرات مهم


مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی‌باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام از آنان نیستند، دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دایم و دانشجویان شاغل به تحصیل و فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نیستند.
روش گزینش دانشجو


گزینش دانشجو در هریک از کد رشته‌محل‌های تحصیلی براساس نمره کل آزمون و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان در دو سهمیه آزاد و شاغل و نیز بومی بودن و سهمیه رزمندگان و براساس مصوبات مربوط صورت می‌گیرد.

ظوابط پذیرش در آزمون کارشناسی کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی و کاربردی ثبت نام کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کارشناسی در بهمن ماه

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها