برنامه های جدید رشته مواد و متالوژی دوره کارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 1151
برنامه های جدید رشته مواد و متالوژی دوره کارشناسی


مسئول کمیته برنامه ریزی مهندسی مواد و متالوژی گفت: در دوره کارشناسی برنامه جدید یک گرایش با دو زمینه مهندسی مواد و مهندسی متالوژی و هر یک با یک دیدگاه مشخص در قالب یک برنامه جامع، تدوین شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، دکتر یوزباشی زاده در نشست خبری  مدیران گروهها و روسای کمیته های برنامه ریزی آموزش عالی گروه فنی مهندسی با بیان اینکه برنامه های آموزشی کشور در حوزه فنی ومهندسی در سطح بالایی قرار دارد، اظهار داشت: برنامه های آموزشی دانشگاههای ما در مقایسه با دانشگاههای دنیا، غنی تر و به لحاظ محتوایی وکیفیت در سطح خوبی است و باید این کیفیت و به روز بودن حفظ شود.

وی افزود: درحال حاضر در حوزه مهندسی مواد ومتالوژی با دو رویکرد توجه به نیازهای داخل وهمچنین توجه به مواد نو که آینده پیشرفت کشورهای مختلف دنیا بر پایه اشراف وتوجه داشتن به این نوع مواد است، مواجه هستیم.

یوزباشی زاده با اشاره به اینکه ما در کشور در زمینه مواد نانو، بایو و مهندسی پزشکی در سطح خوبی قرار داریم، گفت: برنامه های آموزشی ومتخصصینی که در این زمینه مشغول هستند از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

مسئول کمیته برنامه ریزی مهندسی مواد ومتالوژی با اشاره به بازنگری برنامه های درسی در این کمیته گفت: از سال 1375 به بعد برنامه کارشناسی مهندسی مواد بازنگری نشده بود و در دو سال اخیر با توجه به دستورالعملهای وزارت علوم، این حوزه مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی افزود: در این بازنگری ها تجمیع گرایشهای کارشناسی در دستور کار بود که محقق شده است در برنامه جدید برای اینکه فارغ التحصیلان، از کارآمدی بيشتري برخوردار باشند و بتوانند در زمینه هاي تکنولوژیکی و صنعتی اطلاعاتی داشته باشند برنامه ريزي هاي جديد انجام گرفته است.

یوزباشی زاده خاطر نشان کرد: استفاده از آموزشهای متن باز، شبکه مجازی و تلفیق آن با آموزش چهره به چهره می تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت رشته مهندسی مواد ومتالوژی در دانشگاهها گفت: این رشته در 30 دانشگاه کشور و در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکتری ارائه می شود.

مسئول کمیته برنامه ریزی مهندسی مواد ومتالوژی ادامه داد: در دوره کارشناسی ارشد 9 گرایش تخصصی در نظر گرفته شده و در دوره دکتری این رشته نیز به صورت جامع و طبق آئین نامه ها اجرا می شود.


کارشناسی رشته های جدید کارشناسی رشته متالوژی در دوره کارشناسی

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها