عدم ارائه پاسخ شفاف از سوی مسئولان وزارت علوم درباره فراگیر کارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   23 تیر 1392-14 July 2013بازدید 749عدم ارائه پاسخ شفاف از سوی مسئولان وزارت علوم درباره فراگیر کارشناسی

در پی مصاحبه رئیس دانشگاه پیام نور مبنی بر حذف دوره فراگیر در مقطع کارشناسی، مسئولان وزارت علوم تاکنون پاسخ شفافی درباره آینده این دوره و مصوبه ای در این خصوص ارائه نداده اند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، پس از آنکه حسن زیاری در یک یا دو مصاحبه خود اعلام کرد که تصمیم گرفته شده دوره فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی حذف شود، مسئولان وزارت علوم در این باره سکوت اختیار کرده اند.

اما ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش طی گفتگویی که با خبرگزاری مهر داشت، اعلام کرد دانشگاه پیام نور برای پذیرش 92 فراگیر کارشناسی تاکنون درخواستی برای برگزاری کنکور نداده است، که بدین معناست آزمون فراگیر مقطع کارشناسی برگزار نمی شود.

در همین باره ظهر امروز حسین نادری منش - معاون آموزشی و ابوالفضل حسنی - مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم در حاشیه کنفرانس خبری خود درباره آخرین وضعیت حذف کنکور در دوره فراگیر در پاسخ به پرسش مهر، توضیحاتی ارائه دادند که شفاف به نظر نمی رسید.

حسنی در این باره به مهر، گفت: سال گذشته بررسی اساسنامه دانشگاه پیام نور در دستور کار قرار گرفت که با توجه به این اساسنامه نظر وزارت علوم این است که پیام نور باید جلوی فراگیر را بگیرد.

در همین باره حسین نادری منش درباره این پرسش مهر که موسسات برگزارکننده دوره های آمادگی فراگیر در مقطع کارشناسی از بی اطلاعی مردم درباره حذف فراگیر پیام نور سوءاستفاده می کنند، گفت: طی جلسه ای که با مسئولان حقوقی وزارت علوم و دانشگاه پیام نور برگزار شد و به این دلیل که وزارت علوم پلیس نیست تا پاسخگوی تخلفات موسسات مذکور باشد، به دانشگاه پیام نور این مجوز را دادیم تا شخصاً در امور موسسات متخلف دخالت کند.

این دو مسئول وزارت علوم درباره وضعیت دوره کارشناسی فراگیر پیام نور توضیحاتی بیشتری ارائه ندادند و صراحتا اعلام نکردند که تکلیف این دوره چیست و تنها به ارائه توضیحاتی که در بالا آورده شد بسنده کردند.

 به نظر می رسد هنوز هیچ تصمیم قطعی در خصوص انحلال آزمون و دوره فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی از سوی مسئولان آموزش عالی کشور اتخاذ نشده است.


پاسخ شفاف از سوی مسئولان وزارت علوم درباره فراگیر کارشناسی پاسخ مسئولان وزارت علوم راجع به فراگیر کارشناسی فراگیر

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها