تصویب برنامه درسی کارشناسی علمی کاربردی مشاوره تغذیه مادر و کودک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   26 آبان 1392-17 November 2013بازدید 2308تصویب برنامه درسی کارشناسی علمی کاربردی مشاوره تغذیه مادر و کودک


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  ایرنا - شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی مشخصات کلی، سرفصل وریز محتوای برنامه درسی دوره کارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مشاوره تغذیه مادر و کودک را تصویب کرد.


معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف از تصویب دوره کارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت - خانواده و مشاوره تغذیه مادر و کودک را تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور در حوزه سلامت عنوان کرد.

«رجبعلی برزویی» یادآور شد: این دوره آموزشی با درخواست و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان، تدوین شده و به تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی رسید.

وی افزود: از جمله قابلیت ها و توانمندی های فارغ التحصیلان این دوره می توان به توانایی تهیه و تنظیم برنامه های غذایی، ارائه مراقبت ها و مشاوره تغذیه ای به گروه های هدف (مادر و کودک) در مراکز بهداشتی درمانی بر اساس پروتکل کشوری مراقبت ادغام یافته کودک سالم و سلامت مادران، نظارت بر خدمات تغذیه ای مادر و کودک در مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت، اشاره کرد.

برزویی توضیح داد: برخی از درس های تخصصی این دوره شامل تغذیه در کودک سالم و بیمار، تغذیه مادر در دوران بارداری و شیردهی، بهداشت و مسمومیت غذایی، اصول برنامه ریزی غذا و تغذیه، فیزیولوژی تغذیه، آموزش و مشاوره تغذیه مادر و کودک، خدمات تغذیه ای در نظام مراقبتهای بهداشتی، بهداشت مادر و کودک است که در کنار دیگر درس ها به همراه 512 ساعت آموزش در محیط به دانشجویان ارائه می شود.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی، فارغ التحصیلان دوره کارشناسی حرفه ای مشاوره تغذیه کودک و مادر، توانایی احراز شغل کارشناس مشاوره تغذیه مادر و کودک در دفاتر مشاوره پزشکی، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز مشاوره تغذیه، مراکز مشاوره و خدمات مامایی را خواهند داشت.

.

تصویب برنامه درسی جدید درس تغذیه مادر و فرزند رشته تغذیه مادر و فرزند

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها