نخستین کنفرانس ‌علمی دانشجویان ایرانی‌ در مالزی/ 13هزار دانشجو داریم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   17 فروردین 1390-06 April 2011بازدید 1535


کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در مالزی از استقبال خوب دانشجویان از نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در مالزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، "عزیز الله معماریانی" امروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران رسانه های مالزی، افزود : از 400 مقاله ارسال شده، 350 مقاله از دانشجویان ایرانی در این کنفرانس علمی پذیرفته شده است.

وی هدف از برگزاری این کنفرانس را کشف استعدادها و توانایی های دانشجویان ایرانی و تشویق دانشجویان مستعد و افزایش تعداد گروه های علمی ایرانی در مالزی عنوان کرد و گفت: این کنفرانس در بیست رشته مختلف برگزار می شود که تقریبا تمام رشته هایی که دانشجویان ایرانی در آن مشغول به تحصیل هستند را شامل می شود.

رایزن علمی ایران در مالزی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی در یو پی ام بیشترین همکاری و فعالیت علمی را نسبت به دانشگاه های دیگر دراین کنفرانس داشته اند، افزود: یک هزار وهشتصد دانشجوی ایرانی درتحصیلات تکمیلی دانشگاه یو پی ام مشغول به تحصیل هستند که تا کنون یک هزار و صد مقاله علمی از این دانشجویان منتشر شده است.

وی در ادامه افزود: دانشجویان ایرانی از تمام دانشگاه های مالزی از جمله یو ام ، یو کی ام و یو تی ام حضور گسترده ای در اولین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی مالزی داشته اند.

به گفته وی، تا کنون بیش از 2 هزار مقاله علمی ژورنال و 3 هزار و 500 مقاله علمی کنفرانس توسط دانشجویان ایرانی در مالزی منتشر شده است.

رایزن علمی ایران در مالزی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 13 هزار دانشجوی ایرانی در مالزی مشغول به تحصیل هستند که از این میزان 2 هزار و 700 دانشجو در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

معماریانی رشد کمی و کیفی آموزش عالی در ایران را تشریح کرد و گفت: تا قبل از انقلاب تعداد دانشجویان ایرانی بسیار کم بود ولی اکنون بیش از 4 میلیون دانشجو در ایران مشغول به تحصیل هستند.

وی مالزی را یکی از کشورهای مسلمان که در سالهای اخیر پیشرفت بسیار خوبی در زمینه علمی داشته، عنوان کرد و اظهار داشت: شعار و هدف ما گردهم آوردن ملتهای مسلمان و استفاده از توانایی ها و استعدادهای علمی این کشورها است.

رایزن علمی ایران در مالزی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی در داخل کشور با کمبود ظرفیت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ویژه دکترا مواجه هستند، گفت: تقاضای دانشجویان ایرانی برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی رو به افزایش است.

معماریانی تبادل علمی میان دو کشور را در افزایش سطح روابط فی ما بین تاثیرگذار دانست و افزود: به عنوان نماینده علمی ایران از هرگونه همکاری در زمینه های مختلف علمی استقبال می کنم.

وی درپایان ضمن تشکر از دانشجویان ایرانی برای حضور در نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در مالزی از مسئولان دانشگاه یو پی ام برای همکاری جهت برگزاری این کنفرانس قدردانی کرد.

نخستین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی درمالزی با همت رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران درجنوب شرق آسیا وهمکاری دانشگاه یو پی ام روز نهم و دهم آوریل (بیست و بیست و یکم فروردین) در این دانشگاه برگزار می شود.

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها