دومین کنفرانس بین المللی معماری و سازه و سومین کنفرانس ملی سازه های فضا کار

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   28 فروردین 1390-17 April 2011بازدید 3047


برنامه های جنبی کنفرانس معماری و سازه
هم زمان با برپایی دومین کنفرانس بین المللی معماری و سازه و سومین کنفرانس ملی سازه های فضا کار ، 4 مسابقه ، نمایشگاه جانبی و 17 کارگاه تخصصی برگزار می شود.

هم زمان با برپایی دومین کنفرانس بین المللی معماری و سازه و سومین کنفرانس ملی سازه های فضا کار ، 4 مسابقه ، نمایشگاه جانبی و 17 کارگاه تخصصی برگزار می شود. 
دبیر اجرایی کنفرانس ها با بیان این مطلب گفت: از 4 مسابقه در نظر گرفته شده ، 2 مسابقه اختصاص به کنفرانس سازه های فضا کار و 2 مسابقه مشترک هر دو کنفرانس است. سید علیرضا به نژاد افزود: مسابقه "طراحی مجموعه های نوین ورزشی" که به بررسی پروژه های مجموعه های ورزشی( استادیوم ها ، سالن های چند منظوره و ... ) در 5 سال اخیر و مسابقه "معماری الگوی سالن های ورزشی" نیز که به طراحی سالن های تمرینی چند منظوره ورزشی( بدون تماشاچی) می پردازد از جمله مسابقات تخصصی کنفرانس سازه های فضا کار هستند.
به نژاد اضافه کرد: مهلت شرکت در مسابقه طراحی مجموعه های نوین ورزشی تا 10 اردیبهشت و برای مسابقه معماری الگوی سالن های ورزشی تا 18 اردیبهشت است که با همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به اجرا در می آید. او طراحان ، معماران و مهندسان مشاور و سازه را مخاطبان اصلی این مسابقات برشمرد.
دبیر اجرایی کنفرانس ها در ادامه با بیان این که مسابقه "فناوری برتر در معماری " با همکاری جامعه مهندسان مشاور ایران برگزار می شود ، گفت: این مسابقه به بررسی آثار اجرا شده در 10 سال گذشته پرداخته و بر اهمیت استفاده خلاقانه از سازه در معماری تأکید دارد.
به نژاد جایزه سالانه "پایان نامه برتر دانشجویی" را از دیگر مسابقات برنامه ریزی شده توسط قطب علمی فناوری معماری دانشگاه تهران برشمرد که نخستین دوره آن با همکاری شرکت مهندسین مشاور هرم پی برکزار و نتایج آن هم زمان با این دو کنفرانس اعلام خواهد شد.این جایزه سالانه به انتخاب پایان نامه های برتر دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه معماری و سازه های فضاکار می پردازد.
او اظهار داشت: به نفرات اول تا سوم برتر مسابقات جوایز نفیسی اهدا شده و نفرات چهارم تا هفتم نیز لوح تقدیر دریافت خواهند کرد.او در ادامه تعداد کارگاه های تخصصی در 4 روز برگزاری کنفرانس را 17 کارگاه برشمرد که با همکاری انجمن علمی سازه های فضا کار ایران و انجمن بین المللی پوسته و سازه های فضاکار اجرا می شود.
به نزاد با بیان این که اساتید برجسته ایرانی و بین المللی هدایت این کارگاه ها را بر عهده دارند، خاطر نشان کرد: 4 کارگاه به زبان فارسی ، 9 کارگاه به زبان انگلیسی و 4کارگاه نیز دو زبانه ( انگلیسی فارسی ) خواهد بود. او با تأکید بر این که ظرفیت کارگاه ها محدود است ، زمان شروع ثبت نام را 20 فروردین اعلام کرد.
به نژاد ، معرفی قابلیت ها و شرایط طراحی سازه های نوین مانند سازه های کش بستی ، آوند گنبدها ، سازه های کابلی دستکی و سازه های پاشامی(پارچه ای)، پوشانه های نوین ، سازه های باز و بسته شونده و تشریح آیین نامه سازه های فضا کار را از مهم ترین موضوعات کارگاه ها اعلام کرد.
دبیر اجرایی کنفرانس ها در ادامه به برپایی همزمان نمایشگاه در روزهای برگزاری کنفرانس اشاره کرد و مجموعه های فعال در زمینه فناوری های نوین ساختمانی ، تولید و اجرا کنندگان مصالح نوین ، تولید کنندگان سازه های فضا کار ، مجموعه بازرسی و کنترل کیفیت و مطبوعات تخصصی را از شرکت کنندگان فعال در این نمایشگاه دانست. او مدت زمان برگزاری نمایشگاه را 4 روز ( 25 تا 28 اردیبهشت ) و محل آن را دانشگاه تهران ذکر کرد.
به نژاد با تصریح این که بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد است ، گفت : دانشگاه های فعال در زمینه معماری و فناوری معماری برای حضور در این نمایشگاه از تسهیلات ویژه ای برخوردار هستند.


دومین کنفرانس بین المللی معماری و سازه سومین کنفرانس ملی سازه های فضا کار

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها