همايش بين‌المللي جبرخطي در اراك آغاز به كار كرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   19 خرداد 1390-09 June 2011بازدید 1503


به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، معاون پژوهش و فناوري دانشگاه اراك در مراسم افتتاحيه اين همايش گفت: دانشگاه اراك در سال 1350 به همت عبدالكريم قريب و با پذيرش 450 دانشجو تاسيس و فعاليت خود را آغاز كرد و در حال حاضر بيش از شش هزار دانشجو در رشته‌هاي مختلف در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.
حميدرضا مومني با اشاره به موفقيت‌هاي اين دانشگاه در چاپ مقالات علمي و پژوهشي افزود: در سال 2009 بيش از 93 مقاله isi و 40 مقاله ISC توسط دانشجويان و اساتيد اين دانشگاه ارائه شد كه در سال 2010 تعداد مقالات علمي اين دانشگاه به 193 مقاله افزايش يافت كه از اين تعداد، 141 مقاله isi و 52 مقاله ISC بوده است.
داود عليمحمدي دبير اين همايش نيز با اشاره به اعلام فراخوان اين همايش و مقالات ارسالي به دبيرخانه همايش گفت: با اعلام فراخوان ارسال مقالات، 151 مقاله فارسي و انگليسي به دبيرخانه اين همايش ارسال شد كه از اين تعداد، 71 مقاله به صورت سخنراني، 30 مقاله به صورت پوستر و پنج مقاله به صورت سخنراني عمومي 50 دقيقه‌اي در طول دو روز برگزاري همايش، ارائه ميشود.
حجت‌الاسلام والمسلمين مرتضي بيات مسئول نهاد نمايندگي رهبر معظم انقلاب در دانشگاه اراك نيز در سخناني با تاكيد بر اينكه اسلام براي عدد، رياضيات و محاسبات، اهميت ويژه‌اي داده است، گفت: بدون شك نگاه به تكامل انسان بدون اعداد و رياضيات امكان‌پذير نيست كه اين نشان دهنده اهميت رياضيات و محاسبات در زندگي است.
به مناسبت همايش بين‌المللي جبر خطي و كاربردهاي آن نمايشگاه كتاب خارجي تخصصي رياضي نيز در دانشكده علوم پايه دانشگاه اراك گشايش يافت.
در اين نمايشگاه، 700 عنوان كتاب تخصصي رياضي خارجي از انتشارات مختلف به خصوص انتشارات اشيرينگر، وايل و مك گروهيل ارائه شده و براي خريداران از 10 تا 30 درصد تخفيف لحاظ شده است.
بازديد از جاذبه‌هاي تاريخي استان مركزي و برگزاري كارگاه آموزشي معلمان رياضي ويژه استان مركزي و مولفان كتب رياضي كشور از ديگر برنامه‌هاي جانبي اين سمينار دو روزه است.


همايش بين‌المللي جبرخطي

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها