همایش نظارت و ارزیابی دانشگاهها فردا در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   06 تیر 1390-27 June 2011بازدید 1525


سومین همایش مشترک هیئت های نظارت و ارزیابی دانشگاهها از فردا سه شنبه به مدت دو روز در دانشگاه شیراز آغاز به کار می کند تا فعالیت هیئت های استانی و نظارت در تمام موسسات آموزشی ارتقا یابد.

رضا عامری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سومین همایش مشترک هیئت های نظارت و ارزشیابی دانشگاهها که از فردا سه شنبه 7 تیرماه در دانشگاه شیراز آغاز به کار می کند، گفت: در این همایش وزارت علوم به تبادل نظر درباره فعالیت هایی که طی 4 سال در هیئت های ارزیابی صورت گرفته می پردازد و برنامه ها و سیاست های ارزیابی کیفیت در نظام آموزش عالی بررسی می شود.

عامری، تشریح سیاست­ ها و برنامه ­های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه نظارت و ارزیابی را یکی دیگر از محورهای برگزاری این همایش دانست و درباره سایر موضوعات این همایش خاطرنشان کرد: بررسی راهکارهای تقویت و ارتقاء فعالیت ­های هیئت­ های استانی و دفاتر نظارت وارزیابی، بررسی چالش­ها و مشکلات نظارت و ارزیابی در آموزش­عالی، بررسی و ارزیابی عملکرد هیئت­های نظارت و ارزیابی استانی و بحث و تبادل نظر و انتقال تجارب از فردا به مدت دو روز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی از مهمانان این همایش یاد کرد و افزود: در سومین همایش هیئت های نظارت و ارزشیابی دانشگاهها، روسا و هیئت های علمی حضور خواهند داشت و با حضور آنان براساس برنامه پنجم، نظارت و ارزیابی وارد مرحله جدید ارتقا می شود.

مدیر کل آموزشی وزارت علوم، دهه چهارم را ارتقاء کیفیت نظام آموزش عالی دانست و اظهار داشت: برای تمام دانشگاهها متناسب با ماموریتشان در آمایش آموزش عالی ارتقا کیفی را مطرح کردیم. پس از آن با نهایی شدن تدوین طرح، آن را در اختیار هیئت های استانی قرار داده می شود تا موسسات آموزشی را ارزیابی کنیم.

به گفته عامری، موسسات فاقد استاندارد در این طرح مورد بازنگری قرار می گیرند و براساس همین طرح نظارت و ارزیابی، سال گذشته حدود 60 مورد نظارت صورت گرفت و به موسساتی که معضلاتی داشتند، تذکر جدی داده شد تا نواقص را برطرف کنند و توسعه را متناسب با کیفیت انجام دهند.

به گزارش مهر، همایش مشترک هیئت های نظارت و ارزیابی دانشگاهها، در روزهای 7 و 8 تیرماه با حضور جمعی از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسا و اعضای هیئت های نظارت و ارزیابی دانشگاه­های سراسر کشور در تالار اجتماعات دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز پردیس مهندسی دانشگاه شیراز به مدت دو روز برگزار خواهد شد.


همایش نظارت و ارزیابی دانشگاهها

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها