همايش جايگاه شهروند مسئول در توسعه عفاف و پوشش

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   10 آبان 1390-01 November 2011بازدید 1806
همايش جايگاه شهروند مسئول در توسعه عفاف و پوششرئیس دفتر فرهنگ و ارشاد دانشگاه آزاد رفسنجان گفت: همايش جايگاه شهروند مسئول در توسعه عفاف و پوشش در اسفند ماه سال جاری در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار می شود.
حجت الاسلام حسین بخشی شاهرخ آبادی در گفت وگو با خبرنگار«خبرگزاری دانشجو» در کرمان، هدف از برگزاری اين همایش را گسترش و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب، بررسی کارآمدی آن در تربیت آینده‌سازان برشمرد گفت: در این همایش قصد داریم نقش حجاب را در زندگی شخصی و اجتماعی و تثبیت خانواده با هدف ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بويژه در ميان دانشجويان، استادان و فرهيختگان بررسی کرده، و به بررسي زوايا و چالش‌هاي حجاب و عفاف در محیطي علمي و آکادميک با ارائه تحقيقات و مقالات بررسي شده از سوي انديشمندان سراسر کشور بپردازیم.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف در دین مبین اسلام دارای جایگاه ویژه‌ای است، افزود: حجاب مختص زنان است، ولي عفاف شامل مردان و زنان نيز مي‌شود و اسلام به عنوان آخرین دین الهی برای حفظ فرد و جلوگیری از انحرافاتی که سرچشمه آنها بی‌حجابی و بی‌عفتی و عدم رعایت پوشش صحیح می‌باشد برنامه‌ای را ارائه داده است که شامل تمامي افراد بشر اعم از مرد و زن است.
رئیس دفتر فرهنگ و ارشاد دانشگاه آزاد رفسنجان بيان داشت: پیش از برنامه ریزی صحیح باید عناصر مفهومی چون فرد، خانواده و جامعه را در زمینه فعالیت علمی و فرهنگی بخوبی شناخته و جایگاه هر یک را بررسی کرد، سپس در سه مرحله نهادینه سازی یا همان تعمیق، گسترش فرهنگ یا ترویج و حفظ و پاسداری از باورهای ترویج شده یا تحفیظ، با استفاده از ابزار و شیوه‌های کاملا مدرن و مؤثر به فعالیت پرداخت.
حجت الاسلام بخشی شاهرخ آبادی با تاکید بر نقش نهادهای دولتی برای نهادینه‌سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب ادامه داد: باید از همه توانایی‌ها، اختیارات و امکانات موجود در نهادهای کشور بهره گرفت، بویژه اینکه آموزش و پرورش، حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، نهادهای اقتصادی و فرهنگی و حتی بهداشتی کشور در رسیدن به این هدف مورد نظر نقش بسزایی دارند.
وی محورهای همایش جايگاه شهروند مسئول در توسعه عفاف و پوشش 14 محور برشمرد و گفت: نقش پدیده مد در عفاف و پوشش، حجاب و جنبه ها و جلوه ها، شهروند مسئول، جنگ نرم و عفاف و پوشش، جریان شناسی حجاب در دانشگاه ها و مراکز آموزشی، نقش شهروند مسئول در توسعه امر حجاب، مهندسی فرهنگی و نهادینه سازی پوشش و عفاف، پوشش و حجاب در ملل، ادیان و مذاهب، شهروند مسئول و امر به معروف و نهی از منکر، حقوق جزا و مسئله عفاف و پوشش، شهروند حق مدار، شهروند تکلیف مدار و عفاف و پوشش، حجاب و نظریه های سیاسی، دموکراسی، شهروند مسئول و عفاف و پوشش و حجاب سیاسی و سیاست حجاب از جمله محورهای این همایش است.
حجت الاسلام بخشی شاهرخ آبادی افزود: کلیه پژوهشگران می توانند آثار خود را به آدرس الکترونیکی hamayesh@ iaurafsanjan.ac.ir ارسال نمایند.
وي آخرین مهلت ارسال مقالات را 30 آذر ماه سالجاری اعلام کرد و گفت: آخرین مهلت برای ارسال آثار در این همایش 30 آذر ماه و زمان برگزاری همایش نیز اسفند ماه جاری در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه است.همايش،جايگاه شهروند مسئول،توسعه عفاف و پوشش

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها