سومين سمينار دوسالانه کمومتريکس ايران / دانشکده شيمی دانشگاه تبريز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   18 آبان 1390-09 November 2011بازدید 1827
سومين سمينار دوسالانه کمومتريکس ايران / دانشکده شيمی دانشگاه تبريز
سومين سمينار دوسالانه کمومتريکس ايران از فردا و به مدت دو روز  در دانشکده شيمي دانشگاه تبريز آغاز به کار می کند.
به گزارش خبرگزاري آريا از تبريز، دبير سومين سمينار دوسالانه کمومتريکس ايران هدف از برگزاري اين سمينار تخصصي را آشنايي با دستاوردهاي جديد در زمينه هاي مختلف کمومتريکس، تبيين توانمندي  روش هاي اين علم در رفع مشکلات صنايع کشور، ايجاد بستر مناسب جهت ارتباط و تعامل بين دانشگاهيان و صنايع کشور، فراهم نمودن تسهيلات براي صنايع جهت ارائه دستاوردهاي پژوهشي، طرح  مسائل و مشکلات صنايع و انتظارات از اين فناوري در جهت ارائه راه حل مناسب و بررسي امکان تجاري سازي دستاوردهاي اين حوزه عنوان کرد و گفت: کمومتريکس به عنوان علم  شيمي سنجي يکي از شاخه هاي نوپاي شيمي است که با توسعه علوم کامپيوتر ظهور پيدا کرده است.
دکتر کريم اسدپور زينالي با بيان اينکه  اين شاخه از شيمي با استفاده از علوم رياضي و آمار با کمک کامپيوتر به پردازش داده-هاي شيميايي مي پردازد، اظهار داشت: از جمله مباحث مطروحه در اين شاخه از علم امکان اندازه گيري همزمان ترکيبات شيميايي، بهينه سازي فرايندهاي شيميايي، پيش بيني خواص ترکيبات شيميايي قبل از سنتز آنها، شناسايي و تفکيک پديده هاي شيميايي مي باشد.
به گفته وي اين شاخه از علم در سال هاي اخير توسعه خوبي در کشورمان داشته و از ارتباط خوبي با مراکز معتبر علمي دنيا مي باشد.
عضو هيئت علمي دانشکده شيمي دانشگاه تبريز افزود: کمومتريکس داراي کاربردهاي متعددي در علوم ديگر از جمله  علوم دارويي و غذايي و همچنين علوم زيست محيطي مي باشد.
وي استقبال از اين سمينار تخصصي را از سوي محققان شيمي کشور قابل توجه خواند و گفت: از 181 مقاله ارسالي به دبيرخانه اين سمينار مجموعا 155 مقاله مورد پذيرش هيئت داوران قرار گرفته است که از اين تعداد 23 مقاله به صورت سخنراني و 132 مقاله به شکل پوستر در اين سمينار ارايه خواهد شد.
دکتر اسدپور حضور و سخنراني خانم پروفسور آنا دي خوان Anna De Juan  از دانشگاه بارسلون اسپانيا را از برنامه هاي اين سمينار خواند و گفت: وي يکي از متخصصين برجسته کمومتريکس دنيا مي باشد که داراي مقالات و کتاب هاي متعدد در اين زمينه بوده و انتشار بيش از 70 مقاله علمي در مجلات معتبر بين المللي و بيش از 100 سخنراني در همايش هاي بين المللي از جمله فعاليت هاي علمي- پژوهشي وي در اين علم به شمار مي رود.
وي برپايي نمايشگاه به مناسبت سال جهاني شيمي و تقدير از اساتيد بازنشسته گروه شيمي تجزيه دانشگاه تبريز را از ديگر برنامه هاي اين سمينار ذکر کرد و افزود: اين سمينار با همکاري مشترک دانشگاه تبريز و انجمن شيمي ايران و حمايت دانشگاه علوم پزشکي تبريز، پارک علم و فناوري آذربايجان شرقي و شرکت تجهيزات شيميايي سرمد طب طي روزهاي 18 و 19 آبان ماه برگزار مي¬شود.سمينار،دوسالانه،کمومتريکس ايران،دانشکده شيمی،دانشگاه تبريز

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها