کنفرانس ملی دانش‌ پژوهان کامپیو‌تر و فناوری اطلاعات در دانشگاه تبریز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   29 آبان 1390-20 November 2011بازدید 2523

کنفرانس ملی دانش‌ پژوهان کامپیو‌تر و فناوری اطلاعات در دانشگاه تبریزاولین کنفرانس ملی دانش پژوهان کامپیو‌تر و فناوری اطلاعات (CSCCIT) با شرکت بیش از ۶۰۰ محقق از سراسر کشور در تالار وحدت دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.


رییس دانشگاه تبریز در مراسم آغاز به کار این کنفرانس با بیان اینکه به غیر از دو علم ریاضی و حمکت سایر علوم و دانش بشری مبتنی بر ظن و گمان است، تصریح کرد: البته این مسئله از ارزش تئوری و نظر دانشمندان در علوم مختلف کم نمی‌کند، بلکه تا زمانی که نظریه جدیدی جای آن تئوری را نگیرد آن علم با ارزش خواهد بود.

سید محمد تقی علوی با بیان اینکه دانش بشری پله پله به پیشرفت رسیده، آن را از خاصیت‌های دانش بشری دانست که با توجه به نیاز انسان‌ها و جوامع توسعه یافته است، گفت: ما به توسعه علممان در زمینه‌های مختلف از جمله پیشرفتمان در علوم پایه افتخار می‌کنیم و در این راستا است که دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با ترفندهای مختلف ماه‌ها برنامه ریزی می‌کنند تا دانشمندان علوم پایه کشورمان نظیر شهید دکتر علی محمدی و شهریاری را به شهادت برسانند اما دشمنان این نظام بدانند که با این کار خودشان را کوچک نشان می‌دهند.

رییس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز نیز در این مراسم شناساندن ابعاد مختلف رشته علوم کامپیو‌تر، ارایه آخرین دستاوردهای علمی، توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه و ایجاد انگیزه برای دانشجویان و تبادل نظر و ارایه ایده‌های جدید در این رشته را از جمله اهداف این کنفرانس عنوان کرد و گفت: تربیت نیروهای متخصص، تولید علم و تبدیل علم و فناوری با توجه به نیاز جامعه از جمله وظایف دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی به شمار می‌رود.

دکتر امامعلی‌پور با بیان اینکه علمی در جامعه با ارزش است که بتواند دردی از جامعه را رفع کند، به موضوع جنگ نرم دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین این تهدیدات از سوی امنیت شبکه‌ها و فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد هر چه در این حوزه از جمله کامپیو‌تر و فناوری اطلاعات سرمایه گذاری بشود، قطعا به هدر نخواهد رفت.

دبیر اولین کنفرانس ملی دانش پژوهان کامپیو‌تر و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم با اشاره به استقبال گسترده از این سمینار گفت: در مجموع ۵۵۱ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده بود که پس از داوری مقالات ۲۴۶ مورد پذیرش قرار گرفت که در طول دو روز برگزاری این سمنیار ۱۸۴ مقاله به صورت شفاهی و ۶۲ مقاله به شکل پوس‌تر ارایه خواهد شد.

دکتر حبیب ایزدخواه حضور اساتید داخلی و خارجی از جمله کشورهای امارات، آفریقای جنوبی، رومانی، تایلند، کانادا، چین، استرالیا، ژاپن، پاکستان، هند آمریکا، بلغارستان، مالزی و ترکیه در کمیته علمی کنفرانس را از ویژگی‌‌های آن برشمرد و گفت: مهندسی نرم افزار و علوم کامپیو‌تر، سیستم‌های هوشمند و محاسبات نرم، شبکه‌های کامپیوتری و سیستم‌های توزیعی، سیستم‌های دیجیتال و فناوری اطلاعات محورهای علمی این کنفرانس را تشکیل می‌دهند.

دکتر جابر کریم‌پور، عضو هیئت علمی گروه علوم کامپیو‌تر دانشگاه تبریز نیز در این آیین با اشاره به برنامه‌های جنبی این کنفرانس گفت: در این کنفرانس دو روزه چهار کارگاه و نشست آموزشی و صنعتی از جمله کارگاه آموزشی تکنیک‌های برنامه‌نویسی جاوا، برنامه نویسی در محیط سیستم عامل اندروید، کشف و مقابله با تهدیدات وب (امنیت اطلاعات) و معرفی زبان دینامیک پایتون برگزار خواهد شد.

مسئول برگزاری این کارگاه‌ها در ادامه یکی از اهداف اصلی این کنفرانس را تشویق دانشجویان و دانش آموختگان این علم به کار عملی و صنعتی با توجه به نیاز کشورمان عنوان کرد.

یادآور می‌شود؛ سخنرانی کلیدی توسط دکتر آیاز عیسی‌زاده از دانشگاه تبریز در خصوص فلسفه کامپیو‌تر از دیگر برنامه‌های افتتاحیه این کنفرانس بود.

این کنفرانس از سوی دانشکده علوم ریاضی و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

کنفرانس،ملی،دانش‌ پژوهان،کامپیو‌تر،فناوری اطلاعات،دانشگاه تبریز

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها