همایش دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای در دانشگاه قم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   23 فروردین 1391-11 April 2012بازدید 1296همایش دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای در دانشگاه قم

همایش بزرگ دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای با حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران و معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در دانشگاه قم برگزار شد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسا، به همت مجمع دانشجویی رهپویان وحدت اسلامی و با حضور دکتر فریدون عباسی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر قشقاوی، معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه و خانواده های شهیدان هسته ای قشقایی، احمدی روشن، علی محمدی، شهریاری و رضایی نژاد همایش بزرگ دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای در سالن مفید دانشگاه قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر عباسی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، در سخنانی رشد چشمگیر علوم هسته‌ای در کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: امروز در وضعیتی هستیم که چرخه سوخت و فرایند تولید آن به طور کامل در کشور اجرا می‌شود.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران، در ادامه تصریح کرد: ما باید به دنبال بومی سازی و ساخت نیروگاه به دست متخصصان داخلی باشیم و وابستگی به کشورهای دیگر را در روند ساخت و ساز نیروگاه هسته‌ای کنار بگذاریم.

در ادامه این همایش، خانم کرمی همسر شهید علی محمدی، در سخنانی به بیان ویژگی‌های علمی و اخلاقی آن شهید پرداخت و ابراز کرد: وی خدا را در تمامی مراحل زندگی مد نظر قرار می‌داد و موفقیت خود را مدیون همین اعتقاد می‌دانست.

وی عشق به وطن و انقلاب را از دیگر ویژگی‌های آن شهید خواند و گفت: وی همیشه تاکید می‌کرد که کاری نکنیم تا دشمن از آن سوء استفاده کند و همیشه وحدت را حلال مشکلات کشور می‌دانست.

همسر شهید علی محمدی، تحریم‌های دشمنان را در روند علمی کشور بی تاثیر عنوان کرد: دشمن به دنبال نا امید کردن مرد است اما ملت ما نشان داده که در روزهای سخت و تحریم همیشه یاور نظام و رهبر انقلاب هستند.

دکتر قشقاوی، از دیگر سخنرانان این همایش بود‌ و طی سخنانی عنوان کرد: امروز در غرب هیچ کس مقاله ننوشته و ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را محکوم نکرده بلکه این عمل را حق اسراییل می‌دانند .

معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، ادامه داد: غربی‌ها حق اسراییل می‌دانند که به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کند و در این حقانیت بحثی نمی‌کنند بلکه در موثر بودن این حرکت‌ها بحث و تبادل نظر می‌کنند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از خانواده‌های شهیدان هسته‌ای کشور، شهید علمی محمدی، شهید شهریاری، شهید رضایی نژاد، شهید قشقائی و شهید شهریاری تجلیل به عمل آمد.
همایش دانشجویی روز ملی فناوری هسته‌ای دانشگاه قم

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها