کنگره انجمن باستان‌شناسی جنوب آسیا در دانشگاه سیستان و بلوچستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   07 اردیبهشت 1391-26 April 2012بازدید 1673کنگره انجمن باستان‌شناسی جنوب آسیا در دانشگاه سیستان و بلوچستان

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: چهارمین کنگره بین‌المللی انجمن باستان‌شناسی جنوب آسیا در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
چهارمین کنگره بین‌المللی انجمن باستان شناسی جنوب آسیا با حضور بیش از 50 تن از پژوهشگران و اساتیدی از کشورهای هند، لهستان، تایلند، پاکستان، آلمان، مالزی، سوئد، استرالیا، آمریکا، فرانسه و روسیه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
علیرضا رضوانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاحیه این کنگره گفت: این همایش به منظور تقویت مطالعات باستان‌شناسی منطقه جنوب شرق ایران و مطالعه برهم کنش‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای کشورهای همسایه دره هند، پاکستان، افغانستان و کشورهای حاشیه منطقه برگزار شد که برگزاری این همایش‌ها فرصتی برای تبادل یافته‌های علم مختلف و تقویت ارتباطات فرهنگی کشورها است.

وی با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان به عنوان بهشت باستان شناسی در بین باستان شناسان شناخته شده است، گفت: اولین مجله باستان شناسی ایران با گستره توزیع بین‌المللی و به زبان انگلیسی متعلق به گروه باستان شناسی این دانشگاه است.

همچنین سیدمهدی مرتضوی دبیر این همایش گفت: از بین 412 اثر شرکت کننده 365 مقاله به دبیرخانه ارجاع داده شد که در نهایت 262 مقاله برای چاپ و 70 مقاله برای سخنرانی انتخاب شد.

وی افزود: بازدید از اماکن باستان شناسی استان و اجرای تئاتر باستان شناسی برای اولین بار در ایران از برنامه‌های جنبی چهارمین کنگره بین‌المللی انجمن باستان شناسی جنوب آسیا بود.
براساس این گزارش، این همایش با حضور دبیر دوم انجمن باستان شناسی جنوب آسیا Dr.P.Shirvalkar و رئیس دکان کالج پونا Dr .G.B.Deglukar برگزار شد.
کنگره انجمن باستان‌شناسی جنوب آسیا دانشگاه سیستان و بلوچستان

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها