جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب در مهر برگزار می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   12 اردیبهشت 1391-01 May 2012بازدید 1456

جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب در مهر برگزار می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم گفت: دومین جشنواره ملی شعر دانشجویان و طلاب سراسر کشور مهر ماه سال جاری در شیراز برگزار خواهد شد.

جلیل دارا مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم در مراسم عصر شعر فاطمی که با حضور شاعران برجسته و به منظور بزرگداشت مقام بی همتای حضرت زهراء (س) در دانشگاه الزهراء برگزار شد به جایگاه و عظمت آن حضرت اشاره کرد و گفت: ضرورت بهره گیری و الگو برداری از خصایص و سیره زندگی حضرت فاطمه (س) برکسی پوشیده نیست به خصوص در دنیای امروز که القای تفکرات نادرست می‌تواند جوانان را در الگوگیری مناسب در معرض تهدید قرار دهد.

وی با اشاره به تاثیرگذاری شعر در عرصه فرهنگ و تمدن، سهم شاعران متعهد را در تبلیغ و ترویج انقلاب اسلامی قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: جامعه شاعران کشور به خصوص شاعران متعهد و انقلابی در زمان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سهم خود را به خوبی ایفا کردند.

دارا تصریح کرد: امروزه دنیای اسلام با توجه به موج بیداری اسلامی که در برخی از کشورها به جریان افتاده، تشنه الگوگیری از یک نظام حاکمیتی موفق است که بتواند در تمام عرصه‌ها تفکر اسلامی را پیاده کند، لذا برعهده ماست که با استفاده از ابزار گوناگون و متنوع که از جمله آنها ابزار شعر است نظام حاکم بر کشور ما که همان نظام حکومت ولایت فقیه است را به عنوان الگویی موفق به کشورهای اسلامی معرفی کنیم.

وی هدف از برگزاری سلسله نشست‌های شعری را جریان سازی فکری فرهنگی متعهد در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: برپایی چنین نشست‌هایی علاوه بر اینکه در ستایش عظمت شخصیتی بزرگ است محفلی برای ارائه و ترویج یک جریان شعری در کشور به نام شعر آئینی خواهد بود.

مدیر کل فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: هدف ما تقویت شعر آئینی و متعهد در کشور و تشویق و تربیت شاعران آئینی جوان در سطح دانشگاه‌ها خواهد بود و از دانشجویان علاقمند و با استعداد در این حوزه انتظار می‌رود در این خصوص مشارکت چشم گیری داشته باشند.

بنابراین گزارش در مراسم عصر شعر فاطمی که در دانشگاه الزهراء (س) برگزار شد، شاعران برجسته‌ای همچون علیرضا قزوه، رضا جعفری، سعید حدادیان، میلاد عرفان پور، بیژن ارژن به شعر خوانی در مدح و ثنای حضرت صدیقه (س) پرداختند.

همچنین در این مراسم از علیرضا قزوه و حجت الاسلام  جعفری با اهدای لوح  و تندیس تقدیر بعمل آمد.
جشنواره جشنواره شعر دانشجویان طلاب

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها