دومین جشنواره منطقه‌ای فکر برتر برگزار می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   13 اردیبهشت 1391-02 May 2012بازدید 1541
 دومین جشنواره منطقه‌ای فکر برتر برگزار می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس پارک علم و فناوری گیلان از برگزاری پنجمین جشنواره فکر برتر استان و دومین جشنواره منطقه‌ای فکر برتر از مهر ماه سال جاری در رشت خبر داد.
 
مجید متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان هدف از برگزاری این جشنواره را با توجه به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، همانند سال‌های گذشته در حوزه ایده‌سازی و شناسایی ایده در سطوح مختلف با هدف‌گذاری و ایجاد زمینه لازم برای حمایت از ایده و سرمایه ایرانی در ارتباط با صاحبان ایده و صاحبان صنایع و ... عنوان کرد.

وی اظهار داشت: پنجمین جشنواره فکر برتر با پوشش استان‌های شمال کشور و کشورهای حوزه دریای خزر ( داغستان، تاجیکستان و آستاراخان روسیه ) به منظور گسترش فعالیت‌های علمی، فناوری و معرفی ایده‌های نوآورانه داخلی و خارجی حوزه دریای خزر توسط پارک علم و فناوری گیلان در مهرماه جاری در محل پارک پارک علم و فناوری گیلان برگزار می‌شود.

به گفته متقی‌طلب صاحبان ایده و مبتکران و دانش‌پژوهان در رشته‌های برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک و مکاترونیک، صنایع شیمیایی، انرژی‌های نو، زیست‌فناوری، نانوفناوری، عمران، صنایع پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، هنر و معماری در این جشنواره شرکت می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اینکه پنجمین جشنواره علمی و فناوری فکر برتر با همکاری وزارت علوم و تعدادی از مراکز علمی، اجرایی و پژوهشی برگزار می‌شود، تصریح کرد: شناسایی، ارزیابی، تشویق و حمایت از صاحبان ایده‌های خلاقانه با رویکرد تجاری‌سازی نوآوری‌ها از عمده اهداف پنجمین جشنواره علمی و فناوری فکر برتر گیلان است.

متقی‌طلب پارک‌های علم و فناوری را جایگاهی برای توسعه دانش‌محور از طریق حمایت و تقویت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و بخشی از راهبرد اندیشمندانه و هماهنگ برای توسعه ملی عنوان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان افزود: پارک علم و فناوری برای توسعه ملی یا منطقه‌ای، نقش محوری در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند.

وی با اشاره به سفر اخیر هیئت استانداری گیلان به جمهوری داغستان روسیه گفت که طی رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی که در این سفر صورت گرفت قرار شد یک هیئت بلند پایه همراه با محققین و صاحبان صنایع آن کشور در پنجمین جشنواره فکر برتر حضور داشته و از نزدیک با توانمندی‌های استان آشنا شوند.

لازم به ذکر است همانند سال‌های گذشته ثبت‌نام فقط از طریق وبگاه جشنواره به نشانی www.gsif.ir    خواهد بود. نشانی فوق از تاریخ بیستم اردیبهشت ماه قابل دسترس خواهد بود.جشنواره فکر برتر

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها