تسهيلات ويژه به برگزيدگان جشنواره منطقه ای اختراعات البرز اعطا می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   20 تیر 1391-10 July 2012بازدید 1336
تسهيلات ويژه به برگزيدگان جشنواره منطقه ای اختراعات البرز اعطا می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:دبير اجرايي جشنواره منطقه اي اختراعات البرز از اعطاي تسهيلات ويژه به برگزيدگان نهايي اين جشنواره خبر داد و گفت: محدوديتي براي تعداد برگزيدگان وجود ندارد و هر تعداد اختراع که پس از بررسي هاي لازم توسط تيم داوري حد نصاب لازم را کسب نمايد، مشمول برخورداري از تسهيلات ويژه مي شوند.

به گزارش کميته اطلاع رساني جشنواره منطقه اي اختراعات البرز، "بابک طالشي" با تاکيد بر اينکه بنياد نخبگان استان البرز پس از رايزني هاي فراوان موفق به کسب ميزباني اين رويداد مهم علمي شده است، از آغاز فعاليت هاي ستاد اجرايي از ابتداي سال جاري خبر داد و بيان داشت: ماموريت برگزاري جشنواره منطقه اي اختراعات البرز در تاريخ 29 فروردين ماه رسما به بنياد نخبگان استان البرز ابلاغ شد و تلاشها براي ميزباني آبرومند از نخبگان و مخترعان سه استان کشور تا امروز ادامه دارد.

وي در تشريح مراحل نام نويسي، از دو مرحله «پيش ثبت نام» و «ثبت نام نهايي» نام برد و خاطر نشان ساخت: کميته اجرايي با همکاري دفتر ثبت مالکيت هاي صنعتي، دانشگاهها، موسسات تحقيقاتي، پژوهشگاه ها، پارک هاي علوم و فناوري و... نسبت به شناسايي مخترعان مطرح استان هاي تهران، البرز و قزوين اقدام کرد که نهايتا در مرحله «پيش ثبت نام» 407 نفر و در «ثبت نهايي» نيز تعداد 345 نفر نام نويسي به عمل آوردند.

به گفته طالشي، در مرحله «پيش ثبت نام» 218 مخترع از تهران، 179 مخترع از البرز و 9 مخترع قزويني نام نويسي کردند که در مرحله «ثبت نام نهايي» اين تعداد به 211 مخترع در استان تهران، 88 مخترع در استان البرز و 5 مخترع در استان قزوين رسيده است.

اين مسئول اضافه کرد: باتوجه به محدوديت هاي زماني و مکاني از بين 345 طرح رسيده، تنها امکان بررسي 150 اختراع از مجموع اختراعات رسيده به دبيرخانه جشنواره در هيات داوري وجود دارد که بررسي هاي لازم توسط تيم مجرب داوري صورت گرفته و طي دو، سه روز آينده با برگزيدگان مکاتبات لازم به عمل خواهد آمد و ساير مخترعان عزيز مي توانند در جشنواره نوآوري و شکوفايي دهه فجر انقلاب اسلامي شرکت نمايند. همچنين ايشان مي توانند در سامانه ارزيابي اختراعات براي ارزيابي و داوري ثبت نام نمايند..

اعطاي تسهيلات بلاعوض 10 تا 50 ميليون ريالي به مخترعان برتر

طالشي در بخش ديگري از سخنانش به تشريح جوايز برگزيدگان جشنواره پرداخت و بيان داشت: خوشبختانه محدوديتي براي نفرات برتر وجود ندارد و هر تعداد اختراع که پس از بررسي هاي تيم داوري موفق به کسب امتيازات لازم شوند، به عنوان برگزيده از تسهيلات ويژه در نظر گرفته شده بهره مند مي شود.

دبير جشنواره اختراعات منطقه اي البرز گفت: اعطاي اعتبار پژوهانه (بلاعوض) از سقف 10 الي 50 ميليون ريال، تسهيلات نظام وظيفه براي آقايان و اعطاي وام خودرو، خريد کالا و قرض الحسنه و... جوايزي است که تقديم برگزيدگان نهايي مي شود.

بر اين اساس، جشنواره منطقه اي اختراعات البرز در سالن اجتماعات موسسه اصلاح و نهال بذر از 27 تا 29 تيرماه سال جاري طي روزهاي سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه برگزار مي شود.
اعطای تسهيلات برگزيدگان جشنواره منطقه ای جشنواره اختراعات البرز

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها