برگزاری گردهمايی رؤسای دانشگاه‌های منطقه‌ 5 در دانشگاه شيراز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   22 تیر 1391-12 July 2012بازدید 1187برگزاری گردهمايی رؤسای دانشگاه‌های منطقه‌ 5 در دانشگاه شيراز


نخستين گردهمايي رؤساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي منطقه‌ 5 كشور در دانشگاه شيراز برگزار شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا - منطقه فارس، محمد موذني رييس دانشگاه شيراز در اين گردهمايي اظهار كرد افزود: درست است كه موفقيت‌هاي ارزشمند و بي‌نظيري را در عرصه‌ي علمي كسب كرده‌ايم، اما با اهداف آرماني كه نظام مقدس جمهوري اسلامي در حوزه‌ي علم و فناوري دارد، هنوز فاصله‌ي زيادي داريم.

وي گفت: اين اهداف آرماني در سند چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران در افق 1404، برنامه‌ي پنجم توسعه و نقشه‌ي جامع علمي كشور بيان شده است.

مؤذني، پيشتاز بودن در مرزهاي دانش و فناوري، وجود دانشمنداني در تراز برترين‌هاي جهان، توانا در توليد و توسعه‌ي علم و فناوري و نوآوري و به‌كارگيري دستاوردهاي آن، مرجعيت علمي در جهان، ورود 60 درصد جمعيت جوان كشور به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي، راهيابي 30 درصد دانشجويان كشور در مقاطع تحصيلات تكميلي، دستيابي به فناوري ساخت نيروگاه هسته‌اي، رسيدن سهم محصولات دانش بنيان به 50 درصد توليد ناخالص داخلي، 10 هزار اختراع و اكتشاف بين‌المللي و 50 هزار اختراع و اكتشاف داخلي توسط دانشمندان ايراني و دارا بودن 160 نشريه‌ي بين‌المللي با ضريب تأثير 3 و بالاتر را از جمله اهداف آرماني نظام علمي كشور برشمرد.

رئيس دانشگاه شيراز خاطرنشان كرد: دستيابي به اين اهداف آرماني، تلاش شبانه‌روزي همه‌ي مراكز علمي و دانشگاهي را مي‌طلبد لذا بايد مديريت دانشگاه‌ها همه‌ توان خود را براي ارتقاي سطح علمي و فرهنگي دانشگاه‌ها بكار گيرند و مسائل رفاهي دانشجويان از طريق برون‌سپاري به بخش خصوصي واگذار شود.

مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شيراز نيز گفت: شاید نتوان با امکانات موجود، همه‌ي مشکلات را به طور کامل حل کرد امّا اگر دانشجو و کارمند، رئیس و مدیران دانشگاه را در این مشکلات در کنار خود ببینند، تحمل مشکل برایشان آسان می‌شود.

حجت‌الاسلام نيري افزود: این وظیفه‌ای که بر دوش ما گذاشته شده، در حقیقت بستر خودسازی و تعالی روحی ما است.

مديركل سياسي و انتخابات استانداري فارس هم در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع دانشگاه شیراز در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گفت: فارس مهد علم است و می‌تواند به عنوان قطب علمی کشور و دنیا معرفی شود.

یحیی صادقي با تأکید بر راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها افزود: این امر از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب است و سبب ایجاد طراوت و شادابی محیط دانشگاه و تبدیل شدن آن به یک مرکز تصمیم‌سازی برای همه‌ي امور می‌شود.

در اين گردهمايي مسؤولان دانشگاه‌هاي شيراز، صنعتي شيراز، سلمان فارسي كازرون، ياسوج، فسا، جهرم، اقليد، داراب، استهبان، لار، شهيد باهنر كرمان، صنعتي كرمان، ولي‌عصر رفسنجان، جيرفت، صنعتي سيرجان، بندرعباس، خاتم‌الانبياي بهبهان، خليج فارس بوشهر، دريانوردي چابهار، ولايت ايرانشهر و مجتمع آموزش عالي نورآباد به بحث و تبادل نظر پرداختند.گردهمايی رؤسای دانشگاه‌های منطقه‌ 5 دانشگاه شيراز

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها