دانشگاه کاشان میزبان چهارمین کنفرانس بین‌المللی علوم و فناوری نانو در شهريور ماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   08 امرداد 1391-29 July 2012بازدید 1513

دانشگاه کاشان  میزبان چهارمین کنفرانس بین‌المللی علوم و فناوری نانو در شهريور ماه


از زمان شروع به کار انجمن نانو فناوری ایران تاکنون 700 نفر از صاحبنظران در عرصه نانو عضو این انجمن شده‌اند.

کاشان - ایلنا: رییس انجمن نانو فناوری ایران گفت: ایران رتبه نهم را در زمینه فناوری نانو دارد.

دکتر محمد حسین مجلس آرا روز گذشته در بازدید از دانشگاه کاشان در گفتگو با خبرنگاران افزود: انجمن نانو فناوری ایران با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف گسترش، پیشبرد و ارتقای سطح دانش جامعه از فناوری‌های جدید، کمک به توسعه کمی و کیفی نیروهای متخص و تشویق محققان و صنعتگران به کنکاش در نانو فناوری و نیز بهبود بخشیدن به امر آموزش و پژوهش در سال ۱۳۸۱تشکیل شدند.

رییس انجمن نانو فناوری ایران، رشد فعالیت‌های علمی ایران را در زمینه نانو خوب توصیف کرد و گفت: ایران در سال‌های گذشته رتبه دوازدهم را در زمینه فناوری نانو داشت که امسال به رتبه نهم دست یافته است.

دکتر محمد حسین مجلس آرا روز گذشته در بازدید از دانشگاه کاشان در گفتگو با خبرنگاران افزود: انجمن نانو فناوری ایران با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف گسترش، پیشبرد و ارتقای سطح دانش جامعه از فناوری‌های جدید، کمک به توسعه کمی و کیفی نیروهای متخص و تشویق محققان و صنعتگران به کنکاش در نانو فناوری و نیز بهبود بخشیدن به امر آموزش و پژوهش در سال ۱۳۸۱تشکیل شدند.

وی اظهار داشت: از زمان شروع به کار این انجمن تاکنون ۷۰۰ نفر از صاحبنظران در عرصه نانو عضو این انجمن شده‌اند.

وی، گسترش فرهنگ پژوهش در سطح ملی و بین المللی بین محققان و متخصصان آشنا به نانو فناوری، همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی کشور در زمینه ارزیابی، بازنگری و اجرای طرح‌های مرتبط با موضوع فعالیت‌های انجمن، ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از استادان و دانشجویان ممتاز، کمک به ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و انتشار کتب و نشریات علمی و خبری و تشکیل گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی را از جمله اهداف این انجمن ذکر کرد.

مجلس آرا خاطر نشان کرد: انجمن فناوری نانو از بدو تاسیس تاکنون اقدام به تدوین برنامه راهبردی، تشکیل کارگروههای تخصصی، انتشار نشریه علمی ترویجی دنیای نانو به زبان فارسی، انتشار نشریه بین المللی علمی، پژوهشی علوم و فناوری نانو با عنوان IJNN، انتشار خبرنامه الکترونیکی و انتشار کتب تخصصی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی در حوزه نانو فناوری و برگزاری نخستین همایش ملی دانش آموختگان نانو فناوری کشور کرده است.

رییس انجمن نانو فناوری ایران، مشارکت در تاسیس انجمن علمی فرا ملی «علوم و تکنولوژی نانو ایران و بلاروس» را از دیگر فعالیت‌های این انجمن ذکر کرد و افزود: این کنفرانس بین المللی در ماه گذشته در کشور بلاروس برگزار شد.

وی، به برگزاری سلسله همایش‌های بین المللی علوم و فناوری نانو با عنوان icnn اشاره کرد و یادآورشد: تاکنون سه دوره از این کنفرانس‌ها به ترتیب در دانشگاههای تهران، تبریز و شیراز برگزار شده است.

مجلس آرا، از برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی علوم و فناوری نانو در دانشگاه کاشان خبر داد و افزود: این کنفرانس علمی در روزهای هیجده تا بیستم شهریور ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.


دانشگاه کاشان کنفرانس بین‌المللی کنفرانس بین‌المللی علوم و فناوری نانو

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها