کنفرانس ایران شناسی استانبول توطئه‌ای برای نخبگان کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   10 امرداد 1391-31 July 2012بازدید 1600

کنفرانس ایران شناسی استانبول توطئه‌ای برای نخبگان کشور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون پژوهشی وزیر علوم با اشاره به برگزاری کنفرانس ایران‌شناسی در استانبول گفت: ‌این کنفرانس یکی از توطئه‌های دشمن بود که به لطف الهی منتفی شد.
محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهشی وزیر علوم با بیان اینکه عمده مسئولان و گردانندگان کنفرانس ایران‌شناسی استانبول را دشمنان نشان‌دار ملت ایران بودند، گفت: کل این کنفرانس توسط جریان انگلیسی، آمریکایی و صهیونیستی اداره می‌شود.

به گفته وی، عمده هدف برگزاری این کنفرانس تولید اطلاعات غلط و جهت‌دار است تا مبانی اصلی فکری ایرانیان را در جهان دچار خدشه کند و برای برخی اساتید و دانشمندان کشور مسئله‌سازی کند.

معاون پژوهشی وزیر علوم با بیان اینکه اساتید دانشگاه‌های کشور با توجه به لعاب همکاری‌های علمی بین‌المللی برای شرکت در این کنفرانس اقدام کرده بودند، گفت: با توجه به اینکه این کنفرانس در کشور همسایه برگزار می‌شود و رفت و آمد به این کشور آسان و هزینه‌ها کمتر است، اساتید و دانشمندان به عنوان تعاملات علمی و بین‌المللی فرصت را مناسب دانستند تا در این کنفرانس حضور یابند اما پس از افشاگری که صورت پذیرفت و پس از بررسی‌های صورت گرفته درباره اثبات افشاگری‌ها و مشخص شدن اهداف برگزاری این کنفرانس اساتید و دانشمندان کشور انصراف خود را از حضور در این کنفرانس اعلام کردند.

به گفته وی، یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس و اصرار برای حضور دانشمندان ایرانی در این کنفرانس این بود که اعلام کنند افراد شایسته‌ای از ایران در این جمع حضور دارند و بر همین اساس اعتبار و وجاهت علمی و تاریخی کنفرانس را افزایش دهند و از این پشتوانه در سطح جهانی بر علیه مبانی ارزشی اسلام و انقلاب تبلیغ کند و افکار عمومی را دچار خدشه سازد.

مهدی‌نژاد با تاکید بر اینکه دشمن از هیچ فرصت و امکانی برای تخریب کشور نمی‌گذرند، گفت: این کنفرانس تله‌ای برای نخبگان و دانشمندان کشور بود.

به گفته وی، از این پس اساتید و دانشمندان باید درباره سوابق کنفرانس‌های علمی دقت بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه وزارت علوم نیز باید درباره کنفرانس‌ها فعالانه‌تر عمل کند و گزارش‌ها و اطلاعات لازم را ارائه دهند.

کنفرانس ایران شناسی استانبول نخبگان کشور کنفرانس استانبول

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها