گشایش پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی حرکت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   09 آبان 1391-30 October 2012بازدید 1077گشایش پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی حرکت

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی ˈحرکتˈ، ویژه انجمن های علمی دانشجویی روز دوشنبه در محل دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد.به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از ایرنا، مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم گشایش پنجمین جشنواره ملی حرکت گفت: انجمن های علمی، اکنون در راه جهاد علمی قدم برداشته و فعالیت می کنند.

ˈجلیل داراˈ، فعالیت گروهی را ویژگی بارز انجمن های علمی دانشجویی عنوان کرد و افزود: افتخار آفرینی انجمن ها آن است که به صورت گروهی و همدل و همفکر در راه ایران اسلامی قدم برمی دارند.

وی ادامه داد: بدنبال آن بودیم که فضایی فراهم کنیم تا دانشجو از بدو ورود به دانشگاه با فضای پژوهش آشنا شود و این انجمن ها از معدود نهادهایی هستند که به محض ورود دانشجو به دانشگاه پیوند با پژوهش برقرار می کنند و این از محسنات انجمن های علمی است و هرساله شاهد رشد این انجمن ها هستیم، زیرا کمک زیادی به توسعه علم و تولید می کنند.

دارا، تعداد تقریبی انجمن های علمی دانشجویی فعال در کشور را 15 هزار و 400 مرکز اعلام کرد و گفت: این در حالیست که تا سال گذشته، چهار هزار و 100 انجمن در کشور وجود داشت و شعار ما نیز این بوده که به ازای هر رشته در هر دانشگاه، یک انجمن علمی داشته باشیم و همواره سعی کردیم که انجمن های نیمه فعال را فعال سازیم.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم یادآور شد: امسال حدود 28 هزار اثر از بیش از 80 دانشگاه به دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی حرکت ارسال شد که 908 اثر به مرحله ملی رسیدند و 158 اثر به عنوان اثر برگزیده اعلام شدند.

دارا از راه اندازی و فعالیت سامانه دریافت ابداعات و ابتکارات و خلاقیت های انجمن های علمی در مجموعه انجمن های علمی وزارت علوم در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این سامانه میزبان آثار ابتکاری دانشجویان در جهت تسریع ثبت آنها خواهد بود.

وی از تلاش اداره کل امور فرهنگی وزارت علوم برای برگزاری جشنواره ملی حرکت طی سال های آینده در دانشگاه های خارج از تهران خبر داد.


پنجمین جشنواره نمایشگاه ملی حرکت

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها