سومین همایش علمی بین المللی دانش آموختگان ایرانی در ترکیه به کار خود پایان داد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   29 بهمن 1391-17 February 2013بازدید 1109
سومین همایش علمی بین المللی دانش آموختگان ایرانی در ترکیه به کار خود پایان دادسومین همایش علمی ، بین المللی دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی در ترکیه با ارائه مقالات و جشن فارغ التحصیلی 16 تن از دانشجویان ایرانی در ترکیه در دانشکده مهندسی دانشگاه غازی آنکارا به پایان رسید.


پرتال دانشگاهی به نقل از ˈرضا رزاقیˈ دبیر این همایش و رییس انجمن دانشجویان ایرانی در ترکیه روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این همایش با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و رایزنی فرهنگی کشورمان با حضور حجت الاسلام ˈ محمد علی نظام زاده ˈ نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در منطقه آسیا و اقیانوسیه برگزار شد.

رزاقی افزود : از میان صدها مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش ، 42 مقاله انتخاب شد که 10 مقاله به صورت سخنرانی و 8 مقاله به صورت پوستر برای شرکت کنندگان دراین همایش ارائه و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

دبیر سومین همایش علمی، بین المللی دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی در ترکیه افزود: در خلال این مراسم همچنین جشن فارغ التحصیلی 16 تن از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های مختلف ترکیه برگزار شد و با اهدای هدایایی از آنان تقدیر به عمل آمد.

وی اظهارداشت: از سه تن از دانشجویانی ایرانی در راستای طرح تکریم دانشجویان ممتاز به لحاظ پژوهشی و علمی نیز جوایزی اهدا شد.

در مراسم افتتاح این همایش حضور حجت الاسلام ˈمحمد علی نظام زادهˈ نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج کشور در آسیا و اقیانوسیه در دانشگاه غازی آنکارا ˈسلیمان بیوک بربرˈ رییس دانشگاه غازی ، ˈبهمن حسین پورˈ سفیر جمهوری اسلامی ایران ،ˈ ابوالحسن خلج منفردˈ رایزن فرهنگی ایران ، مسولان امور دانشجویی ، اساتید ایرانی و ترکیه ای و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های ترکیه حضور داشتند.

حجت الاسلام ˈ محمد علی نظام زاده ˈ نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج کشور در آسیا و اقیانوسیه نیز در سخنان خود از آمادگی دانشگاه غازی برای حل مشکلات مالی دانشجویان تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایران و ترکیه مشترکات بسیاری دارند و در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی روابط خودرا توسعه داده اند اما هنوز راههای نرفته زیادی است که نیازمند تلاش و همت مسوولان دوکشور است.

او گفت: دوکشور در سایه تمدن بزرگ اسلامی سرمایه های عظیم انسانی و علمی یافته اند که تبادل تجربیات در عرصه های گوناگون علمی و اقتصادی و اجتماعی می تواند موجب رشد و اعتلای هر دوکشور و در نهایت دنیای اسلام شود.

ˈجوایز دانشجویان توسط رییس دانشگاه غازی، نماینده مقام معظم رهبری و سفیر و رایزن فرهنگی ایران در آنکارا به آنان اهدا شد.همایش دانش آموختگان در ترکیه

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها