برگزاری اختتامیه اولین جشنواره دانشگاه پاک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   13 اسفند 1391-03 March 2013بازدید 1110


برگزاری  اختتامیه اولین جشنواره دانشگاه پاک


مراسم اختتامیه اولین جشنواره ˈدانشگاه پاکˈ با معرفی برترین های بخش رقابتی، مسوولان فرهنگی و اجتماعی و مراکز مشاوره فعال در زمینه پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر در دانشگاه ها برگزار شد.
پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، رییس جشنواره ˈدانشگاه پاکˈ دانشگاه های منطقه ˈیکˈ وزارت علوم روز یکشنبه در مراسم معرفی برترین های این جشنواره اظهار داشت: دانشگاه ها در مبحث پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر می توانند چهار رویکرد اساسی را تبیین و استفاده کنند.

ˈمحسن فرمیهنی فراهانیˈ افزود: اولین رویکرد، پرورش عاطفی است که دانشگاه ها درصورت انتخاب آن باید اقدامات خود را در جهت تقویت عزت نفس دانشجویان و بهبود روابط درون و میان فردی برنامه ریزی کنند که انجام این امور بیشتر برعهده مراکز مشاوره دانشگاه ها است.

وی از افزایش توانمندی های اجتماعی به عنوان دومین رویکرد مقابله با سوءمصرف مواد مخدر در دانشگاه ها یاد کرد و گفت که برای اجرای آن، آموزش مهارت های عمومی به دانشجویان همچون مقابله با فشارهای اجتماعی و گروه دوستان و مهارت ˈنهˈ گفتن ضرورت دارد.

فراهانی ادامه داد: سومین رویکرد نیز به عنوان ˈجایگزینˈ یا ˈبدیلˈ شناخته می شود که در آن باید فعالیت های جایگزین مصرف مواد مخدر مانند فعالیت های تفریحی، اردوهای فرهنگی و غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان مدنظر قرار گیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه شاهد ادامه داد: آگاهی بخشی نیز رویکرد چهارم در زمینه جلوگیری از ابتلا به مواد مخدر محسوب می شود که دانشگاه ها باید اطلاعات و آگاهی های لازم را به دانشجویان در این زمینه ارائه کنند.

وی از جای خالی آموزش مهارت های زندگی در درس های عمومی دانشگاه ها گلایه کرد و گفت: دانشجویان باید در قالب درس های دانشگاهی با مضرات استفاده از قلیان، سیگار و انواع مواد مخدر آشنا شوند.

فراهانی تصریح کرد آموزش مهارتهای زندگی در همه این چهار رویکرد، مشترک است و تاثیر بسزایی در پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر دارد.

وی در مورد جشنواره دانشگاه پاک نیز گفت: فراخوان آثار جشنواره از آذرماه امسال منتشر شد و تعداد 118 اثر به دبیرخانه رسید که شامل 14 مقاله، 28 اثر ادبی، 74 اثر هنری، یک نشریه و یک کار پژوهشی بود.

رییس جشنواره دانشگاه پاک ادامه داد: پس از دو مرحله داوری، تعداد 21 اثر در 13 بخش مختلف برگزیده شدند که امروز با اهدای لوح سپاس، تندیس و جوایزی از آنها قدردانی خواهد شد.

اولین جشنواره دانشگاه پاک در سطح دانشگاه های منطقه یک وزارت علوم به میزبانی دانشگاه شاهد برگزار شد.برگزاری اختتامیه جشنواره دانشگاه پاک جشنواره دانشگاه پاک

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها