زمان برگزاری همایش ملی آبخیزداری در دانشگاه یزد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   05 آبان 1392-27 October 2013بازدید 442زمان برگزاری همایش ملی آبخیزداری در دانشگاه یزد

دبیر نهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران گفت: نهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران با محوریت آبخیزداری در مناطق خشک (سیل و خشکسالی) در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دبیر نهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران گفت: نهمین همایش ملی علوم  و مهندسی آبخیزداری ایران با محوریت آبخیزداری در مناطق خشک (سیل و خشکسالی) در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به  وقوع خشکسالی‌های اخیر و به‌ همراه آن سیلاب‌های مخرب در ایران ضروری است تا متخصصین علوم آب و خاک و آبخیزداری با برگزاری چنین همایش‌‌هایی بتوانند مسائل و مشکلات مربوط در این زمینه را رصد کرده و در راستای اصلاح آن راه حل ارائه کنند.

طالبی همچنین خاطرنشان کرد: در راستای این هدف نهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران به همت دانشگاه یزد و انجمن آبخیزداری ایران با شرکت بیش از 500 نفر از محققان و علاقه‌مندان علوم و مهندسی آبخیزداری در محل دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

دبیر نهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران اظهار داشت: دریافت مقالات همایش به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه گردهمایی‌ها و همایش‌های ایران انجام شد و  به دلیل استقبال گسترده و چشمگیر شرکت‌کنندگان، فرایند دریافت مقالات از 15 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیرماه ادامه یافت و در مجموع بیش از 530 مقاله در 8 محور با موضوع سیل و خشکسالی (آبخیزداری در مناطق خشک و نیمه‌خشک) دریافت شد.

وی ادامه داد:کمیته‌های علمی و داوران از مجموع مقالات دریافت شده 48 مقاله برای ارائه شفاهی و 153 مقاله نیز به ‌صورت پوستر انتخاب کرده اند  که این مقالات طی زمان برگزاری همایش در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه ارائه خواهدشد.

طالبی افزود: برگزاری کارگاه خشکسالی و تغییر اقلیم، نمایشگاه کتاب‌های تخصصی در حوزه علوم و مهندسی آبخیزداری و تور یزدگردی به ویژه بازدید از موزه آب از بخش‌های جانبی در نظر گرفته در این همایش است.

گفتنی است، دورنمای آبخیزهای کشور در طرح کلان آبخیزداری، اخلاق کاربردی زمینه‌ساز مدیریت جامع و تحقق پایداری و پروژه بین المللی منارید عنوان سخنرانی‌های کلیدی است که در این همایش ارایه خواهدشد.


همایش آبخیزداری برگزاری همایش آبخیزداری زمان برگزاری همایش آبخیزداری

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها